Kronika vystúpení, účinkovania a významných podujatí súboru od svojho vzniku až po súčasnosť

23.12.2014 19:51

KESAJ TCHAVE

 

 

rok 2000

Kežmarok – november – založenie súboru

 

rok 2001

Kežmarok – námestie

Kežmarok – ZŠ, Hradné námestie

KOŠICE  – Divadlo SMER

Kežmarok – námestie, trhy

Kežmarok – Medzinárodný deň matiek

Kežmarok – sčítanie ľudu 2001

BRATISLAVAIV. Medzinárodný Festival Detských Folklórnych Súborov

KEŽMAROK – Festival Rómskej Kultúry Horného Spiša

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Letný Rómsky Festival

Kežmarok – Kultúrny dom

Kežmarok – Vianočné trhy

Výborná – Vianočné pásmo

Podhorany – Vianočné pásmo

Poprad – Vianočné pásmo

Toporec – Vianočné pásmo

Kokava nad Rimavou – Prehliadka rómskych talentov

 

rok 2002

Kežmarok – ZŠ Hradné námestie

Kežmarok – SOU poľnohospodárske

POPRAD – Deň Rómov

Vikartovce – Deň Rómov

PREŠOV Slovenský Rozhlas, nahrávka CD Amari giľi – 15.05.2002

Kežmarok – Prehliadka tanečných s speváckych súborov – 24.05.2002

SPIŠSKÁ STARÁ VES– Zamagurské Folklórne Slávnosti

ČERVENÝ KLÁŠTOR – Zamagurské Folklórne Slávnosti, 14. – 16.06.2002

Kežmarok – Kultúrny dom

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Karviná – III. Karvinský Rómsky Festival – 28. – 29.06.2002

 

SLOVENSKO

KEŽMAROK – Festival Rómskej Kultúry Horného Spiša – 18.07.2002

 

rok 2003

POPRAD– Deň Rómov – 29.06.2003

Vikartovce – Deň Rómov

Podhorany – Deň Rómov

Kežmarok – Špeciálna škola

 

FRANCÚZSKO – 20 až 28 máj 2003

Art sur Meurte – úvod do divadelného večera

Maxéville – školské vystúpenie

Réméreville – úvod do divadelného večera

Nancy – festival „Printemps du Livre“

Tomblaine – otvorenie festivalu  12émes Rencontres Théatrales „Aux Actes Citoyens!“

-          Nancy – Kiosque de la Pépiniére

-          Tomblaine – školské vystúpenie

-          Nancy – šklolské vystúpenie

-          Tomblaine – Aux Actes Citoyens

-          Nancy – občianské združenie „Amitiés Tziganes“

-          Nancy – Haut du Liévre, centrum voľného času

-          Tomblaine – záver festivalu, televízia

 

Kežmarok – Základná škola Hradná

SPIŠSKÁ STARÁ VES – Zamagurské Folklórne Slávnosti – 13. – 15.06.2003

KEŽMAROK – Európske Ľudové Remeslo – 11. – 13.07.2003

KEŽMAROK – XII. Festival Rómskeho Folklóru Spiša – 28.07.2003

Kežmarok – Týždeň kežmarskej kultúry – 18. – 22.08.2003

 

POĽSKO

Regetow -  IX Dni Huculskie Regetow – 3 až 5.10.2003

 

SLOVENSKO

Poprad – Deň rómskeho umenia – 22.10.2003

Spišské Tomášovce – kultúrna osveta

Stará Ľubovňa, Podskalka – kultúrna osveta

 

FRANCÚZSKO 

Vianočný zájazd 17 až 22.12.2003

PARÍŽ  – školské vystúpenia – 18 a 19.12.2003

Chatelaillon la Plage – gala večer Noel Slave – 21.12.2003

 

rok 2004

Kežmarok – SOUS – kultúrne podujatie – 2.3.2004

Poprad – Vieme dávať – prehliadka rómskych súborov regiónu, 10.03.2004

BRATISLAVAVieme dávať – Prehliadka rómskych súborov za prítomnosti členov diplomatického zboru, Hlavné námestie, 17.03.2004

POPRAD – Zamurované fotografie – Pásmo židovských piesní – 25.03.2004

Kežmarok – Deň Rómov –  MKS,12.04. 2004

KOŠICE – Štúdio dabingu Slovenskej Televízie, audio nahrávka Drišľakoviny – 28.4.2004

PREŠOV – Divadlo Jonáša Záborského – Drišľakoviny – TV nahrávka – 28.4.2004

SLOVENSKO – STV 1 – Drišľakoviny, premiéra 7. 5. 2004 + 2 reprízy, 9 a 13. 5. 2004

FRANCÚZSKO, NEMECKO – ARTE, MEDZINÁRODNÉ VYSIELANIE – TV5

30 apríl a 1. máj 2004, rozsiahla televízna reportáž pri príležitosti vstupu Slovenskej Republiky do Európskej Únie

Kežmarok Vystúpenie pre nemeckých pedagógov, ZŠ Hradná, 18.05.2004

BRATISLAVA Moyzesova sieň - Gala večer vedenia SPP – 8.6.2004

Poprad – Jubileum popradských pedagógov, Dostojevského škola, 18.6.2004

ČERVENÝ KLÁŠTOR – Zamagurské Folklórne Slávnosti – 20.6.2004

KEŽMAROK – Oslavy Kultúry a Vzájomnosti, Karpatskonemecký spolok, Amfiteáter Kežmarok – 26.6.2004

Spišská Nová Ves – PIESEŇ AKO DAR – MAJSTER „N“, PETER HEČKO, PATEJDL, PEHA – Amfiteáter – 29.6.2004

SLOVENSKO -  STV 2, Národnostný magazín rómsky, reportáž, 6,7. 07. 2004

 

FRANCÚZSKO9 až 17 júl 2004

Saint Maixent l´Ecole,  17e Festival de Enfants du Monde – RIFE, 17 Festival detí sveta

 

SLOVENSKO

STV 2, Regionálne vysielanie, priamy prenos, 30.07.2004

KEŽMAROK – Kežmarské kultúrne leto, Javisko pred radnicou, 6.08.2004

Jurské  – 1. výročie osvetových stredísk, 4. 09. 2004

Starý SmokovecVernisáž Ferdinand Katona, Villa Flóra, 10. 09. 2004

TvarožnáDuchovný tábor pre deti z okolitých rómskych lokalít, 25. 09. 2004

 

FRANCÚZSKO

DNI SLOVENSKEJ KULTÚRY – Bosc le Hard 1 – 3. október 2004

 

SLOVENSKO

STV 2 - Regionálne spravodajstvo, reportáž z Normandie, 7.10.2004

KOŠICEMedzinárodné sympózium novinárov, FEMAN,  Galéria Cinefil – 9.10.2004

KežmarokIII. Dni Židovskej Kultúry, Obrazáreň kežmarského hradu – 18.10.2004

Výborná – Medzištátne futbalové stretnutie, Pavillons s/Bois – Výborná , 9 : 3, 24.10.2004

Výborná – koncert pri príležitosti medzinárodneho fut. zápasu, Kultúrna sála,24.10.2004

RakúsyMedzištáne futbalové stretnutie, Pavillons s/Bois – Rakúsy, 7:4, 25.10.2004

POPRAD – XIII. Festival rómskej kultúry a folklóru Spiša, Tatravagónka, 12.11.2004

BRATISLAVA – Celoslovenská prezentácia rómskych hudobných, tanečných a speváckych

                              skupín, Nadácia Info-Róma, Zrkadlový háj, 22.11.2004  

Kežmarok – Zahájenie detského ihriska, Dráčik, 3.12.2004

PREŠOV – Benefičný koncert „VLOČKY ŠŤASTIA“, Lucia Vondráčková, Vlado Voštinár, Andy Kraus, Divadlo Jonáša Záborského, 18.12.2004

Kežmarok – Adventný kalendár, Javisko pred radnicou, 22.12.2004

 

rok 2005

SLOVENSKO – Televízia MARKÍZA, relácia „Smotánka“, reportáž z benefičného koncertu „Vločky šťastia“ s Luciou Vondráčkovou,                                           článok v TV magazíne Markíza

Demänová – Lekárske sympózium, Hotel Grand Jasná, malá skupina, 29. 04. 2005

KREMNICA – Vitajte u nás – STV2 – priamy prenos pri príležitosti prvého výročia vstupu  SR do EU, 30. 04. 2005

                           

FRANCÚZSKO

TOMBLAINE - 14émes Rencontres Théatrales de Tomblaine, Festival „Aux Actes  Citoyens!“ 

                      14-e Divadelné Stretnutia v Tomblaine, 17 – 25 máj 20

 

Centre social La Clairiére – Haut du Liévre, Nancy, 18. máj

Restaurant scolaire – Maisons Neuves, 19. máj

Maison de la Culture – Maisons Neuves, 19. máj

Conseil Général, Mairie de Toul, 20. máj

Festival Aux Actes Citoyens, Tomblaine, 21. máj

Gite sportif, Tomblaine, 22. máj

Festival Aux Actes Citoyens, 22. máj

Festival  Aux Actes Citoyens, 24. máj

Printemps du Livre, Nancy, 25. máj

 

SLOVENSKO

Kežmarok - Slávnostná akadémia ku 25 výročiu založenia Špeciálnej Školy, Okresný úrad

                    18. jún 2005

Kežmarok – Sviatok Kultúry a Vzájomnosti, Karpatskonemecký spolok, Amfitáter

                     19. jún 2005

VrbovZahájenie letnej sezóny, Obecný úrad, 19. jún 2005

Kežmarok – Zväz zdravotne postihnutých, Futbalové ihrisko, 26. jún 2005

Košice - nahrávka CD, štúdio Slovenského Rozhlasu, 8.7.2005

Kežmarok – EĽRO, vystúpenie na javisku pri hrade, 9. júl 2005

Kežmarok – hudobné posedenie s ruským súborom, 10. júl, 2005

 

ŠVAJČIARSKO 

Les Yeux de la Ville 04, Sentier des Saules, 14. júl 2005

 

FRANCÚZSKO 

Tourneé CIOFF 2005

PERPEZAC LE BLANC - FESTIVAL DU PLATEAU – DANSES ET MUSIQUES DU MONDE

Saint Cyprien – „Sur la route des Tziganes“, place de la Mairie, 21h (120´), 15 juillet 2005

Brignac – tanečná dielňa „Tziganes“, salle polyvalente, 15h,16 juillet

Yssandon – apéro – concert, 18h30, 17 juillet

Perpezac Féte aux balcons, place de l´Eglise, 17h

LE PUY EN VELAY - INTERFOLK – 41éme Festival Folklorique International du Puy en Velay

Le Puy en Velay – tanečná dielňa, centre Pierre Cardinal, 10h – 12h,19 juillet

Ours – animation au village, 18h30

Ours – animation – repas, 20h

Le Puy en Velay – sprievod, 15h, 20 juillet 

            prijatie na radnici – 16h30

            sprievod – 17h15 – 18h30

Le Puy en Velay – Zahájenie, Dom kultúry A. Reynaud á Vals, 21h, produkcia o 23h                                                       

Yssingeaux – trh, 10h30 – 11h40, 21 juillet

Yssingeaux – dom dôchodcov, 15h 16h, gouter

Langogne  - pouličné divadlo – 11h, 22 juillet

                     spectacle sous le préhaut 15´, repas dans les familles

                     balade dans train touristique 16h30

Langogne - spectacle et gouter pour retraités

Langogne -  spectacle 2 x 30´

Saint Just – dom dôchodcov, 16h, 30´, 23 juillet

                     spectacle 2 x 30´, 21h

Yssingeaux – sprievod, 10h, 24 juillet

                      pred radnicou, 12h

                      spoločný obed , 13h                    

Ysseux -  vystúpenie, Dom kultúry, 30´, entracte, 50´

MONTIGNAC - XXVe FESTIVAL DE MONTIGNAC du 26 au 31 juillet 2005, WHAT A WONDERFUL WORLD!

Montignac – Centre des loisirs des Catalandes, animation avec les enfants, 10h30, 26 juillet

                      présentation des groupes au Square Pautauberge, 18h

                      Terasse de l´Amitié „I HAD A DREAM!“, cour intérieure du Centre Culturel

                      Flamme de la Paix

                      passage sur scéne – 7´

                      Discothéque

Montignac – animation marché, 10h45 – 11h45, 27 juillet

                      Mairie, réception, 12h

                      l´Hotel de la Grotte – repas

Montignac – animation repas, l´Hotel de la Grotte, 21h, 60´

                      Discothéque

Montignac – LA PLANETE ARC EN CIEL, Salle des Fetes, 15h50, 12´, 28 juillet

Montignac – Salle des Fetes, 21h30, 20´

Montignac – FESTI´JEUNES, 10h30, 29 juillet

Terrasson – Maison de la retraite La Clé des Ans, 15h, 60´

Lascaux – visite de la grotte, 19h

                     Soirée anniversaires

Montignac – mise en place du spectacle du soir, 10h, 30 juillet

                      Répétition Hymne á la Joie, 14h

Montignac – WHAT A WONDERFUL WORLD!, Terasse de l´Amitié, 22h, Final, 1h20

Montignac – Hymne á la Paix, 10h30, 31 juillet, Défilé, 11h30

Montignac – Panorama - QUAND LES HOMMES VIVRONT D´AMOUR, salle des Fetes, 14h30, 12´       

                       BAL DE L´AMITIE, 22h, 15´

                       Discothéque

FELLETIN - 28e FESTIVAL des DANSES, MUSIQUES et VOIX du MONDE, FELLETIN, Creuse, du 3 au 1 AOUT 2005

Felletin – Randonnée nocturne, animation dans les rues, 20h30, 3 x 5´, 2 aout

Felletin – défilé 15h30, 3 aout

                 Cérémonie d´ouverture á la Mairie, 17h30

                 Pot et Ronde d el´Amitié

Felletin – GALA d´OUVERTURE, Salle Polyvalente, 22h30, 12´

Felletin – MERVEILLEUX VOYAGE, Salle Polyvalente, 21h, 15´et 20´,4 aout

Felletin – animation du marché, 10h15, 3 x 10´, 5 aout

Felletin – spectacle MATINEE, Salle Polyvalente, 14h30, 15´

Felletin – animation du marché, 11h15, 6 aout

Felletin – Concert á l´Eglise, 18h, 30´

Felletin – VILLE EN FETE, animation en ville, 15h, 30´, TF1, FR3, 7 aout

Felletin – SPECTACLE DE CLOTURE, 21h, 20´, FINAL

PORT – SUR – SAONE, 16e FESTIVAL INTERNATIONAL DE FOLKLORE, 

Entrez dans la danse des cultures du monde, 9 au 15 aout

Saint Remy – Salle des Fetes, 20h30, 50´, 9 aout

Port sur Saône – défilé, R.N. 19, 19h, 10 aout

Port sur Saône – Cérémonie d´ouverture, Place du gymnase, 20h, 15´, Bal populaire

Port sur Saône – Journée spéciale des Ainés Ruraux, Salle du gymnase, 15h, 15´, 11 aout

                             Défilé, 18h

Port sur Saône – Soirée de Gala, Salle Saônexpo, 20h30, 20´

                              Discothéque

Port sur Saône – Fil rouge sportif Canoé-kayak, 12 aout

Port sur Saône – Soirée de Gala, 20h30,  20´

                             Discothéque

Port sur Saône – Fil rouge sportif Footbal, 10h, 13 aout

Amoncourt – spectacle salle des Fetes, 20h30, 30´et 50´

                              Discothéque, concours de danses modernes

Port sur Saône  - Spectacle Mosaique, Salle Saônexpo, 15h, 15´, 14 aout

Port sur Saône -  Atelier de danse, 16h a 18h

Port sur Saône –  Fil rouge sportif Tir a l´arc

Port sur Saône – Animation repas a la pizzeria la Piz, 19h30

                              Discothéque

Port sur Saône  - Ville en Fete, réception a la mairie, 12h, 15 aout

                              Défilé, 14h30

Port sur Saône -  Musiques et danses du monde, le long du canal,

                              Concours orchestres, Concours chant

Port sur Saône – Soirée de clôture, Spectacle Tour du monde, Salle Saônexpo, 20h45, 15´

                              Discothéque

Orsennes –  défilé, 16h a 19h, 16 aout

Orsennes -  spectacle, 21h, 60´

EVRON - LES ESTIVALES, Du 16 au 18 aout20h00Salle des Fetes

Evron – Les Estivales, salle des fetes, 20h00, 40´et 45´, 17 aout

LA BAULE - DINER SPECTACLE, Comité des Fétes du Guézy

La Baule  - Diner spectacle, Jardins de la Mairie annexe, 20h30, 19 aout

                    tournage clip avec  Miro

PLOZEVET - MONDIAL´FOLK  200518 au 23 aout 2005

Plozevet – Soirée tzigane, place Henri Normant, 21h35, 60´, 20 aout

                  tournage clip

Plozevet – Défilé des nations, 13h30, 21 aout

Plozevet – Panorama 2005, 16h30

Plozevet  - Triomphe des sonneurs, 18h30

Plozevet – Pot de l´amitie, place Henri Normant, 22 aout

Plozevet – Gala „ Matinée mosaiques du monde“, salle Henri le Moal, 16h40, 35´

Plozevet – Gala  „Soirée mosaiques du monde“, salle Henri le Moal, 22h40, 35´

Plozevet – Apero – concert, départ de la randonée chantée, place Henri Normant, 10h30, 23 aout

                 

SLOVENSKO

BRATISLAVA  - 2. ročník Festivalu Národnostných Menšín, Dom kultúry Ružinov, 28. august 2005

Kežmarok – Kežmarské kultúrne leto, Javisko pri radnici, 30. 8. 2005

Kežmarok – Vernisáž Karim Chaibi, Galéria u Sedacieho Anjela, Starý Trh, 23. 09. 2005

Ihľany – Odpusk, Kultúrny dom, 13.11.2005

Kežmarok – 125. Výročie založenie SZŠS, Kaska, 16. 11. 2005

Poprad – volebná kampaň Slávka, ZK Vagónka, 19. 11. 2005-11-22

Kežmarok – volebná kampaň, Hájovská, Kaska, 20. 11. 2005

Kežmarok – Adventný kalendár, Javisko pri radnici, deti zo ŠZŠ, 15.12.2005, 14h

Kežmarok – PDCS, Návšteva delegácie z Macedónska, chodba, 15.12.2005, 16h30

 

MAĎARSKO

11. NEMZETKOZI  VÁLIDOR CIGÁNY TÁNC FESTIVÁL

11. Medzinárodný putovný festival rómskeho tanca

RENDOZO – Lakatos Tibor – ROMANO SUNO

Kazinztbarcika, Kicilinka 17. december

Satoraly Ujlyhely Tata Sada-18. december –

                   

SLOVENSKO

Dunajská Streda – Súkromná Združená Stredná Škola Dr.Ozoráka, vystúpenie pre deti z

                              Detských domovov,  19. 12. 2005, sponzorované z vlastných zdrojov

 

rok 2006

Vysoké TatryMalá Studená Dolina – Zamkovského Chata

Vysokohorský krst CD PDCS, 16 a 17 február 

                               

FRANCÚZSKO

Parížský zájazd od pondelka  27 marca do soboty, 1ého apríla 2006

Clamart, lundi 27 mars
10h30  Centre socioculturel du Pavé Blanc, spectacle pour les scolaires
14h00  Centre socioculturel du Pavé Blanc, spectacle pour les scolaires

Bois-Colombes, mardi 28 mars
10h00  Salle Jean Renoir , spectacle pour les scolaires
14h00  Salle Jean Renoir, spectacle pour les scolaires
Clamart
19h00 Centre socioculturel du Pave Blanc, Innauguration de la Quinzaine
           Culturelle de Clamart
 Puteaux, mercredi 29 mars
14h30  Théatre des Hauts-de-Seine, spectacles pour les Centres de Loisirs
 Bois-Colombes, jeudi 30 mars
10h00   Salle Jean Renoir, spectacle pour les scolaires
 Paris 19e, vendredi 31 mars
18h00 Etudes Tsiganes, Pot d´amitie, video-projection, presentation des
           activités de l´association Kesaj et des projets  avec la Fnasat

Montreuil, samedi 1 avril
15h00 CASA – PARIS, spectacle tous public, CASA-PARIS


 bretónsky zájazd - 2 až 9 apríl 2006:

Projet d'échange culturel initié par le Centre Culturel Ti Penn All de Commana et coordonné par l'association YEPCE

 Henvic,  dimanche 2 avril
 Arrivée début d après midi Installation et repas du soir au gîte de Henvic.

Commana, lundi 3 avril
9h30 à 11h30  L’école Diwan de Commana, échanges musicaux
 St Rivoal 
15h école primaire de St rivoal

Landivisiau, mardi 4 avril
11h40 Collège Saint Joseph Landivisiau mini spectacle avec présentation (20mn)
13h10 mini concert de la chorale de l'école
13h30 à 15h30 activités sportives (foot, volley..)
17 h Salle Tournemine: essais
 20h30 concert pour le public landivisien salle Tournemine
Morlaix, mercredi

 16h goûter, échanges musicaux informels à l'école de musique Le Patio à Morlaix
18h mini concert au centre Leclerc de Landerneau

Plougonvelin, jeudi
14 h 30 à 16h Spectacle et échanges avec écoliers et collégiens dans la salle Keraudy
St Martin des Champs, vendredi

10h Rencontre avec les élèves Collège public Saint Martin des Champs
14h Spectacle pour les élèves des écoles primaires de Pleyber Christ, Troudousten, Ste   Sève, Henvic à l'espace du Roudour.
20 mm en première partie du concert d´Urs Karpats
 Plougonvelin, samedi

20h  Spectacle Espace Keranguy : participation au concert le soir, 30 mm en première    partie du concert du groupe URS KARPATZ
 Commana, dimanche

11h Randonnée Tsigane (conte et musique)
15h00 concert
Plozévet, lundi

21h spectacle salle

 

ČESKÁ REPUBLIKA

SVĚTOVÝ ROMSKÝ FESTIVAL KHAMORO 2006
22. - 27. 5. 2006
konaný pod záštitou Jiřího Paroubka, předsedy vlády ČR

PROGRAM

22.5.2006 pondělí
21.00 – Jazz Club Reduta –
koncert gypsy jazz – Trio Johnny Rosenberg (Nizozemí)

23.5.2006 úterý
18.00 – Slovenský institut v Praze –
Promítání filmu Ružové sny (Slovenská republika)
21.00 – Jazz Club Reduta –
koncert gypsy jazz – Harri Stojka (Rakousko)

24.5.2006 středa
17.00 - Slovenský institut v Praze – Den slovenských Romů:
- vernisáž fotografií Jozefa Kolarčíka-Fintického
- promoce knihy Rómovia v starých pohladnicách
- vystoupení skupiny
Kesaj Čhave
21.00 – Jazz Club Reduta –
koncert gypsy jazz – Angelo Debarre (Francie)

25.5.2006 čtvrtek
12.00 – centrum Prahy – Můstek –
Defilé účinkujících
18.00 – Slovenský institut v Praze –
Promítání filmu Deti vetra (Slovenská republika)
19.00 – klub ROXY – Koncert tradiční romské hudby:
Kek Lang (Maďarsko)
Gitans (ČR)
Nadara (Rumunsko)
Ilo (Rusko)

Kesaj Čhave

Gala večer firmy J.C.Decaux, restaurant Marco Polo

26.5.2006 pátek
19.00 – klub ROXY – Koncert tradiční romské hudby:
Gypsy Mambo (Makedonie)
Kesaj Čhave (Slovenská republika)
Margarita & The Gypsies (USA)
Puerto Flamenco (Španělsko)

27.5.2006 sobota
10.00 – HAMU – Mezinárodní seminář věnovaný Mileně Hübschmannové
20.00 – velký sál Lucerna – Galakoncert tradiční romské hudby:
Kek Lang (Maďarsko)
Gitans (ČR)
Nadara (Rumunsko)
Ilo (Rusko)
Gypsy Mambo (Makedonie)
Kesaj Čhave (Slovenská republika)
Margarita & The Gypsies (USA)
Puerto Flamenco (Španělsko)

 

SLOVENSKO

Kežmarok – Futbalový turnaj žiakov SOUP, športové ihrisko, Kežmarok, 7. 6. 2006

Kežmarok – prijatie indického veľvyslanca, radnica, Kežmarok, 9.6.2006

Červený Kláštor – XXXe Zamagurské folklórne slávnosti, 11.06.2006

 

AKANA ME

Stráne pod Tatrami

Rómske hudobné prekáračky -  21.6.2006

12h00 Základná škola

žiaci  ZŠ Stráne pod Tatrami pod vedením p. Šáleka, „Knižka čo všetko zná“,kultúrna sála

vystúpenie detských rómskych súborov

žiaci ZŠ z Rakús pod vedením p. Juráškovej„Matka a smrť

Baro Suno – Krížová Ves

Kerekenca - Lomnička

Marek a setra – Podhorany

Strýco Badžo - Stráne

Deti Kesaj - Kežmarok

občerstvenie

tanečná prehliadka rómskych hudobných skupín

AmaroPeťo – Kežmarok

Gypsy Marek – Krížová Ves

Terne čhave - Slovenská Ves

 Lucka – Podolínec

vyhlásenie laureáta tanečnej prehliadky

štvrtok 22 júna 2006

rómska osada Rakúsy

12h00 priestor pri obchode

Deti Kesaj z Kežmarku – koncert súboru

Amaro Peťo a domáci hostia

Mižigárovci

Karel Got z Rakús

piatok 23 júna

Jurské

13h00 kultúrna sála

Deti Kesaj  - koncert súboru

Amaro Peťo

Lucka

Gypsy Marek

Sliač – gala veľvyslanca Indickej republiky, p. Lokesha, Kúpele Sliač, 1.7.2006

           

FRANCÚZSKO

47éme FESTIVAL DES CULTURES DU MONDE DE SAINTES, 12.7. - 16.8.2006

SAINTES - Cérémonie d'ouverture 20 minutes présentation 22h00 12.VII

Saintes, Aigrefeuille, Tesson, Thenac, Chermignac, Vignoux sous Aix, Saint Savinien, St. Vaize, St. Romain

Mechers, Cognac, Jonzac, Fouras, Pluneret, Montrejeau, Vouvan, Landes, La Palmyre

Počas celého pobytu takmer každý večer diskotéka až do rána

 

SLOVENSKO

Bratislava – Pietna spomienka pri príležitosti 65. výročia prijatia Židovského kódexu

za účasti predstaviteľov vlády SR, na čele s premiérom Róbertom Ficom a prezidentom SR Ivanom Gašparovičom

Vernisáž výstavy Ma bisteren!   pod záštitou presidenta SR Ivana Gašparoviča. Dvorana Ministerstva kultúry SR.  9. 9. 2006

Poprad – vernisáž výstavy Rómska paleta, Mestský úrad, 30. 10. 2006

Poprad – stretnutie Zväzu Rusov na Slovensku, SOUS, 18.011.2006

Pribilina – gala večer talianskej firmy, Skanzen, 18. 11. 2006

Malý Slavkov – Vianočný koncert – obecný kultúrny dom, 21. 12. 2006

Výborná – Vianočný koncert – obecná kultúrna sála, 22. 12. 2006

 

rok 2007

Štrbské Pleso – Ruský Nový Rok, Jozef Kubányi, TV JOJ, 13. 01. 2007

Mengusovce – CAD Constructions, súkromný večierok, 27.01.2007

Poprad – stretnutie Zväzu Rusov na Slovensku, 03.02.2007

Kežmarok – záverečné vyhodnotenie projektov US Aide PDCS, KaSka, 15.2.2007

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Praha – Svätenie Jari s vílou Kesaj – Divadlo Na Dobešce, 23.3.2007

Priamy prenos na ČT2, radio Classic, Regina

Praha – Svätenie Jari s vílou Kesaj – Kultúrní sál Záhrada, 24.3.2007

 

SLOVENSKO

KežmarokSTV2, Rómsky magazín, reportáž, 6 repríz

Kežmarok – Deň Rómov a Pamiatka obetí Holokaustu – MKaS, 26. 4. 2007

Rakúsy – Medziosadový Festival – Akana me, 24. 05. 2007

Kubachy – Medziosadový Festival – Akana me, 26. 05. 2007

 

POĽSKO

Sokolow – V. Europejskie Nadbužaňskie Spotkania Folklorystyczne – 1, 2. 06. V. Folklórne Európske Stretnutia Nadnužanské

Waršawa – Rzeki Lacza Kultury, Lazienky Krolewskie, Amfiteatr – Teatr na Wyspie – 03. 06. 2007

 

SLOVENSKO

Poprad – Ruskie vstreči – Únia Rusov na Slovensku – 16. 06. 2007 stretnutie so súbormi z Kaliningradu a zo Samary

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Praha –Vyšehraní 2007, Festival divadla a hudby „Vyšegrad na Vyšehrade“       

4. ročník, letní scéna NKP Vyšehrad, Purkrabství, scéna Na hradbách, 19.6.07  

 

FRANCÚZSKO

Reims – Les Sacres du Folklore – Svätenia Folkóru,  21 – 30. 06. 2007    

XXVI èmes SACRES DU FOLKLORE

Du jeudi 21 juin au mardi 26 juin

 

Programme  2007

JEUDI 21 JUIN

21h00 : Concert exceptionnel « Musiques du Monde » (Place de l’Hôtel de Ville) dans le cadre de la Fête de la Musique, avec les orchestres de Chypre, de Slovaquie, de Touva et du Mexique. (25 mn par orchestre)

23h00 : Bal Folk avec l’orchestre « Arrière-Pays » (Place de l’Hôtel de Ville).

. VENDREDI  22 JUIN

15h30 : Animation de la Place d’Erlon, présentation des groupes au public.

16h30 : Défilé jusqu’à la Place de l’Hôtel de Ville.

20h00 : Prélude à l’ouverture avec un concert de l’Harmonie du 3ème Canton (Place de l’Hôtel de Ville).

21h00 : Spectacle d’ouverture des Sacres du Folklore (Place de l’Hôtel de Ville) présentant chaque groupe invité et « Mise en lumière » de Chypre, de Cuba, de la Russie, de la Slovaquie (25 mn) et de Touva.

 SAMEDI 23 JUIN

11h00 : Animation du Marché Boulingrin par la Slovaquie.

 

15h00 : « Entrez dans la Danse », initiation à la danse Place Royale avec l’Auvergne (Gannat), la Slovaquie, le Kenya et Chypre (30 mn par groupe).

21h00 : Grande Soirée (place de l’Hôtel de Ville) avec « Pleins Feux » sur les ensembles de : France (Champagne, Auvergne), de Hongrie, du Kenya et du Mexique.

 DIMANCHE 24 JUIN

10h45 : Animation du Marché Sainte - Anne.

11h15 : Aubade musicale et Animation Folk avec l’orchestre de « La Bourrée Gannatoise » (Place de l’Hôtel de Ville).

12h00 : Apéritif offert à la population par « Les Jolivettes » et la ville de Reims (Place de l’Hôtel de Ville).

15h30 : Grand défilé des Sacres dans le cadre des Fêtes Johanniques.

17h00 : Prestations des groupes : Place de l’Hôtel de Ville (8mn par groupe) et Place Royale.

LUNDI 25 JUIN

15h00 : Spectacle en matinée pour les Aînés (Grand Théâtre ) avec la Hongrie, le Mexique, la Russie et le Kenya.

20h30 : Soirée de Gala  (Grand Théâtre ) avec  Cuba, Touva, la Hongrie et la Russie.

MARDI 26 JUIN

14h30 : Spectacle pour les Scolaires (Grand Théâtre ) avec Chypre, Cuba, la Slovaquie et Touva (15 mn par groupe).

20h30 : Soirée de Clôture – Remise des Sacres 2007 (Grand Théâtre). Spectacle à mise en scène avec tous les Ensembles Folkloriques ayant pour  thème « La machine à remonter le monde » (10 mn par groupe)

FESTIVAL DES RYTHMES ET COULEURS DU MONDE                                                                                   

Valentigney – Rytmy a Farby Sveta – 30. 06. et 1. 07. 2007

piatok 29/06 – návšteva musea Peugeot,  vystúpenie v Bettoncourt

sobota 30/06 – námestie Mercier, Zahájenie Festivalu o 17h30

nedeľa 01/07 – Predstavenie súborov, Ukončenie Festivalu 14h30

 

FESTIVAL FREE OPEN HOUSE 2007

Xavier Pierrestôl a posteľ od  2 do 5. 07. 2007

XX. RENCONTRES INTERNATIONALES FOLKLORIQUES ENFANTINES      

XX. Medzinárodné detské folklórne stretnutia

Saint Maixent l´Ecole – R.I.F.E. Festival des Enfants du Monde – 6 au 15. 07. 2007, Festival Detí Sveta

Štvrtok 05/07 – príchod a ubytovanie                                                                              

piatok 06/07 – školské vystúpenie, Detská diskotéka                                            

sobota 07/07 – sprievod trhom, generálka                                                              

SLAVNOSTNE ZAHAJENIE – „20 rokov a všetky zuby“ – 21h                              

nedeľa 08/07 – Večer pri grile – 20h30                                                              

pondelok 09/07 – ODPOLUDNIE HIER, vnútrofestivalový večer                                          

utorok 10/07 – predstavenie, Ile Jourdain, Salle des Fétes                                                                       

streda 11/07 – poobedňajšie predstavenie, Apéro-concert 19h                                   

štvrtok 12/07 – výlet: Marais Poitevin, Večer „Narodeniny 20 rokov Festivalu!“                   

piatok 13/07 – Hranie mestom, Lampionóvy sprievod                                        

sobota 14/07 – vystúpenie v  Germond Rouvre, Detská diskotéka                                

nedeľa 15/07 – ZÁVEREĆNÝ GALA PROGRAM „20 rokov a všetky tance!“

pondelok 16/07 - Paris – Koncert v dielni Wroblewských – 16. 07. 2007

utorok 17/07 – ubytovanie u Honzu – Neumarkt

streda 19/07 – Mc Do od Pavla - Praha

štvrtok 20/07 – rozvoz do rodín, nadávky a vyhrážky od Zdenka, ústup – Veľký Krtíš

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Svojanov – Gypsy Celebration, Rómsky festival Idy Kelarovej, 27 – 29 júl 2007 Hrad Svojanov

 

MACEDÓNSKO

Ohrid – FERYP´FEST Európske Fórum Mladých Rómov, 20 – 26 august 2007

 

SLOVENSKO

Kežmarok – XV. ročník Festivalu rómskej kultúry a folklóru Spiša, KSS 8.9.2007

Žilina – IV. Ročník Festivalu Národnostných menšín, Mariánske nám. 28.9.2007

 

ČESKÁ  REPUBLIKA

Boskovice – Svadba vo Westernovom mestečku, 28.9.2007

 

SLOVENSKO

Tatranská Lomnica – Narodeninová party, Hotel Morava 29.9.2007

Tatranská Lomnica – Večer ROH, Hotel Morava, 29.9. 2007

Kežmarok – ARTE, natáčanie v Rakúsoch a v Kežmarku, 16.10.2007

Veľká Lomnica – Mega skúška, 17.10.2007

Kežmarok – Mega skúška, 18.10.2007

Kežmarok – ARTE, reportáž Rakúsy a Kežmarok, 19.10.2007

Spišská Nová Ves - Ergo, Spolu - Romaexpo, 20.10.2007

Spišská Nová Ves – Tolerancia – Reduta, 22.11.2007

 

SLOVINSKO

Stična – VIII. Festival Stična, Pub Jama, 30.11.2007

 

RAKÚSKO

Viedeň – ARTE party, 3raum-anatomietheater, 1.12.2007

 

SLOVENSKO 

T – 1977 – 2007, Slávnostná vernisáž , Turčianska Galéria, Martin, 6.12.2007

Poprad – Večierok Odboru práce v Poprade, Hotel Satel, 13.12.2008

Košice – Prezentácia projektu Roms et Voyageurs, CVČ, 15.12.2007

 

rok 2008

Veľká Lomnica – Školský koncert – Špeciálna škola, 18.2.2008

Spišská Belá – Deň Rómov – Špeciálna škola, kinosála, 8.4.2008

Kežmarok – Francúzska delegácia, Hradná obrazáreň, 19.4.2008

Starý Smokovec – Podnikateľský večierok, Vila Raymund, 25.4.2008

Vysoké Tatry – Nosičský večierok, Zamkovského chata, 26.4.2008

Ždaňa – Koncert s Jožkom Černým, Kultúrny dom, 27.4.2008

Spišské Podhradie – Andrew Rogers, geoglyf, Discovery, CNN, 31.5.2008

Bratislava – STV, Deň otvorených dverí, Rómsky magazín, 1.6.2008

Poprad – Vernisáž výstavy Foto Kesaj, Cukráreň Domenico, 3.6.2008

Veľká Lomnica –III. Medziosadový Festival Akana Me

Rakúsy –III. Medziosadový Festival Akana Me

Rakúsy – Medzinárodný futbalový zápas Rakúsy proti Zvyšku sveta

Červený Kláštor – 32. Zamagurské Folklórne Slávnosti – 15.6.2008

 

FRANCÚZSKO

Tatry – Alpy - Pyreneje

Autrans, Grenoble – 18 – 23.6.2008

Decazeville – 24 – 28. 2008

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Hradec Králové – Rómskly festival Šukar džives, 30.6.2008

 

SLOVENSKO

Nitra – Cyrilo-Metodské slávnosti, Dni ľudí dobrej vôle, priamy prenos STV, 4. 7. 2008

Kežmarok – EĽRO, sprievod, scéna pri hrade, scéna pri radnici, 11 – 13. 7. 2008

Žakovce – Miestny festival, 26. 7. 2008

Terchová – Medzinárodný Festival Jánošíkové dni, 2. 8. 2008

 

MAĎARSKO

Budapešť – Sziget Festival, 13. -  14. 8. 2008

 

SLOVENSKO

Bratislava – Menšinové kultúrne leto, Hviezdoslavove námestie, 14.8.2008

Košice – Casting, Sl. Hľadá talent, TV Markíza, Štátne Divadlo, 28.8.2008

Košice – Festival FEMAN a Menšiny, 29.8.2008

Zvolen – 2é kolo Slov. hladá talent, Zvolenský zámok, 21.9.2008

Giraltovce – Dni židovskej kultúry, Bielka, 22.9.2008

 

MAĎARSKO

Sátoraljaújhely – XIV. Nemzetkozi Vándor Cigánytánc Fesztival – 25 – 28.9.2008

                             Sátoraljaújhely, Nagykapos, Taktaszada,

 

SLOVENSKO

TV Markíza – Slovensko hľadá talent, 28.9.2008

TV Markíza – Slovensko hľadá talent, 4.10.208

Stará Ľubovňa – Rómsky festival, MKS, 10.10.2008

 

FRANCÚZSKO

Aubervilliers – Festival Villes des Musiques du Monde, gouter musical, 4.11.2008

Aubervilliers – Espace Fraternité, 5.11.2008

Paris – visite touristique, Sacré Coeur, Champs Elysés, 6.11.208

Issy les Moulineaux – La Halle des Epinettes, 7.11.2008

Aubervilliers – repas des quartiers, 8.11.2008

Auberviliers – rencontre / répétition avec les Roms roumains du terrain de Hanoul, 8.11.2008

Saint Denis – Ecole Roger Sémat, spectacle tout public, 8.11.2008

Auberviliers – Espace Fraternité, 9.11.2008

Clamart – Espace du Pavé Blanc, 10.11.2008

Montreuil – Salle du Parc Montreau, spectacle communauté Roms roumains, 11.11.2008

Sannois – enregistrement CD avec les Ogres de Barbacks, 12.11.2008

Paris – visite touristique, la Tour Eiffel, 13.11.2008

Courbevoie – ecole A.Dumas, 2 spectacles scolaires, 14.11.2008

Rennes – hébérgement au gite, 15.11.2008

Atlantique – sortie a la plage, 16.11.2008

Rennes – MJC Bréquigny, 2 concerts scolaires, 17.11.2008

Rennes – MJC Bréquigny, 2 concerts scolaires, 18.11.2008

Rennes – Radio Canal B, direct, 19.11.2008

Rennes – MJC Bréquigny, FR 3, spectacle tout public, 19.11.2008

Rennes – TV Rennes, direct, 20.11.2008

Rennes – MJC Bréquigny, concert de soutient pour Kesaj, 20.11.2008

 

SLOVENSKO

Bratislava – TV Markíza, Slovensko Má Talent, priamy prenos, 30.11.2008

Kežmarok – reportáž RTBF, 2,3.12.2008

Spišské Bystré / Kubachy –školské vystúpenie, 12.12.2008

Veľká Lomnica – školské vystúpenie, 19.12.2008

 

FRANCÚZSKO

Saint Denis – nácvik u Mišu Boti / assoc. Parada (rumunskí Rómovia), 22.2.2009

Saint Denis – nácvik u Mišu Boti, 23.2.2009

Montreuil – nácvik u združenia Coriante, 24.2.2009

Montreuil – nácvik rue Pierre de Montreuil, karavány, 25.2.2009

Montreuil – nácvik v Theatre la Parole Errante, všetci, 26.2.2009

Paríž – Cabaret Sauvage, vstup v show Le vrai faux mariage tzigane, 27.2.2009

Gennevilliers – skúška s Terne Roma, 28.2.2009

 

TALIANSKO

Udine – skolské vystupenie, Auditorium Zanon, 27.3.2009

Benatky -  skolské vystupenie, 28.3.2009

Vicenza – Andrea Zanconatto, Ca´Muse, 29.3.2009

 

FRANCÚZSKO

Marseille – Festival Latcho Divano, Châpiteau du Vieux Port, du 1 au 5 mars 2009

Marseille – spectacle au squat rom roumain, 4.3.2009

Courbevoie – spectacle scolaire, école A.Malraux, 6.3.2009

Paris – spectacle avec les Ogres de Barback, Zénith de Paris, 8.3.2009

Montreuil – repas, spectacle au squat des artistes, 9.3.2009

Montreuil – Festival Akana bis, Squat des caravanes, 11.3.2009

Saint Denis – anniversaire d’Isabella, chez Micha, 11.3.2009

Montreuil – Grande Fête Rromani, Thèâtre de la Parole Errante, 12.3.2009

 

SLOVENSKO

Žilina – Deň Rómov, Dom odborov, 21.4.2009

Matejovce – Deň Rómov, 27.4.2009

 

RAKÚSKO

Vienne – Confèrence / spectacle, Institut Français de Vienne, 4.5.2009

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Prague – Uvolnete se, prosim, Jan Kraus, CT1, Divadlo Ponec, 14, 15.5.2009

 

DÁNSKO

Silkeborg – Performer’s house a školské vystupenia, 15 – 24 mai 2009

 

ČESKÁ REPUBLIKA

PrahaMájove reje na Dobezce, Divadlo na Dobežce, 25.5.2009

 

SLOVENSKO

Veľká Lomnica – Festival Akana me 4, 5.5.2009

Kubachy – Festival Akana me 4, 6.5.2009

Prešov – Dobrý Festival, Delňa, 27.6.2009

Bratislava – narodeniny, Devínska Ves, 11.7.2009

 

FRANCÚZSKO

Ferney Voltaire – skúška, bazén, Ornex – chez Pavel, 12.7.2009

 

Medzinarodny Folklorny Festival v Issoire

Issoire – privítanie skupín, 13.7.2009

Issoire – sprievod, 14.7.2009 Saignes – spectacle, gymnase, 15.7.2009

Issoire – privítanie na radnici, predstavenie v meste, večerné vystúpenie, 16.7.2009

Veyre Monton – vystúpenie, 18.7.2009

Issoire – voľby Kráľovnej Festivalu, vystúpenie na Námesti Republiky a v Pomel 19.7.2009

 

Rómske slovensko rumunské tvorivé dielne v Autrans

Saint Martin le Vinoux – vystupenie, 22.7.2009

Autrans – vystupenie, Salle des Fêtes, 24.7.2009

Saint Nazaire – La Fête du Bleu, predstavenie s rumunskymi Romami z Grenoblu, 25.7.2009

Villard de Lans – poulicné predstavenia, 26.7.2009

Méaudre – nalada v kempe, 29.7.2009

Albertville – predstavenie  Place de l’Europe, 30.7.2009

Conflans – vecerny koncert, Place de Conflans, 30.7.2009

 

Festival piesní, tancov a hudby sveta v Sarran

Chamberet – vecerny koncert, 31.7.2009

Sarran – Nedelna omsa, 2.8.2009

Sarran – apéro concert, 2.8.2009

Sarran – Final  Festivalu, 2.8.2009

 

32e Festival Tancov, Hudieb a Hlasov Sveta vo Felletin

Felletin – Privitanie a prezentacia, 3.8.2009

Felletin – Zahajovacia ceremonia, sprievod, Uvertura na tisic a jedna kultur, 5.8.2009

Sainte Feyre – vystupenie v nemocnici, 6.8.2009

Felletin – predstavenie Nevsedné  stretnutia, 6.8.2009

Felletin – Vystupenie na trhu, 7.8.2009

Bujaleuf – predstavenie, 7.8.2009

Felletin – predstavenie Kytica chuti, 8.8.2009

Felletin – koncert v kostole, 9.8.2009

 

37. Festival v Montoire

Montoire – Zahajenie festivalu, 11.8.2009

Montoire – Gala koncert, 11.8.2009

Montoire – Predstavenie v nemocnici, 13.8.2009

Montoire – FR3, priamy prenos, vecerné spravodajstvo, 13.8.2009

Montoire – Hranie na kolotococh,  13.8.2009

Montoire – Gala panorama, Palais de Toile, 14.8.2009

Montoire – sprievod, 15.8.2009

Montoire – spectacles après midi et en soirée, 16.8.2009

 

50e Fête du Houblon Haguenau – Festival des Folklores du monde

Haguenau – Zahajenie  Festivalu, Halle aux Houblons, 17.8.2009

Haguenau – animation au Périscolaire du Metzerhof, 18.8.2009

Haguenau – spectacle, Forum Zone piétonne, 18.8.2009

Haguenau – Salle de la Douane, 19.8.2009

Neubourg – vecerny koncert, 19.8.2009

Haguenau – Hôpital Long Séjour, 20.8.2009

Haguenau – Jardin de la Maison de la Retraite, 20.8.2009

Haguenau – Forum Zone Piétonne, 21.8.2009

Haguenau – Halle aux Houblons, 21.8.2009

 

SLOVENSKO

Kežmarok – Výročie založenia mesta, sprievod, 23.9.2009

HumennéFestival Národnostných Menšín, 24.10.2009

STV2 – regionálne správy v maďarskom jazyku, krátka reportáž z festivalu, 26.10.2009

Poprad – Medzinárodné sympózium o vzdelávaní Rómov, Hotel Satel, 19.11.2009

Návšteva Alaina Kelera 

       

FRANCÚZSKO

Zimný zájazd 29 november – 12 december 2009

Montreuil -  Grand Bal Tsigane, Záver Festivalu Migrant’Scène Cimade

Théâtre de la Parole Errante, 29 novembra 2009

Montreuil – skúška v cirkusovom stane pri tábore karaván, 30.10.2009

Montreuil – skúška v telocvični, 1.12.2009

Paris – večera u Don Carlosa s  Andreom, 1.12.2009

Gennevilliers – Deň Charty ľudských práv dieťaťa, CE Snecma, 2.12.2009

Issy les Moulineaux – Vystúpenie v Halle des Epinettes, 3.12.2009

Montreuil – skúška v telocvični, disco Issaï, 4.12.2009

Paris – celovečerné vystúpenie, Théâtre de la Traversière, 5.12.2009

Paris – odpoludňajšie vystúpenie, Théâtre de la Traversière, 6.12.2009

Clamart – 3 školské vystúpenia, Espace du Pavé Blanc, 7.12.200

Clamart – školské vystúpenie, Salle des Fêtes Hunebelle, 8.12.2009

Gennevilliers – školské vystúpenie, Tamanoir, 9.12.2009

Montreuil – skúška, karavány, 9.12.2009

Saint Mard – školské vystúpenie, Kultúrny Dom, 10.12.2009

Saint Denis – Disco v šiatri s Parada a Montreuil, 10.12.2009

Paris – prezentácia v  Ecole Oliviers de Serres, 11.12.2009

Paris – „Rómske Vianoce – Vianoce Nadeje“

Manifestacia, Parvis des Droits de l’Homme, Trocadero, 11.12.2009

Gennevilliers – vystúpenie v  Tamanoir, 11.12.2009

Tomblaine – Ľudské Práva Detí, Radnica, 12.12.2009

Tomblaine – Vianočné predstavenie, sála Jean Jaurés, 12.12.2009

Tomblaine – nahrávka Hugo CD, salle Jean Jaurés, 12.12.2009

 

SLOVENSKO

Kežmarok – benefičný koncert, MKS, 17.12.2009

 

FRANCÚZSKO

Montreuil – tvorivé dielne s deťmi z karaván, u Bielky, 26.12.2009

Montreuil – dielne so St. Denis a s karavánmi, stan, 28.12.2009

Montreuil – dielne s karavánmi, stan, 29.12.2009

Montreuil – Sylvester, Radnica Montreuil, 31.12.2009

Paris – Sylvester, Cirkus Romanés, 31.12.2009

Montreuil – rozlúčková skúška u Lili, nahrávka France Inter, 6.1.2010

France  - l’Humeur Vagabonde, France Inter, 20h 21h, 14.1.2010

Versailles – Vráťme sliepky, manifestácia, UFAT, 1.3.2010

Montreuil – Concert pour changer les destins, JMM, Salle des Fêtes, 2.3.2010

 

RUMUNSKO

Budureasa – školské vystúpenie pre Kaštale, CCFD, Romani CRISS, 2.4.2010

Budureasa – vystúpenie pre Kaštale, CCFD, Romani CRISS, 3.4.2010

Oradea – stretnutie s deťmi z ulíc, 4.4.2010

Salonta – vystúpenie pre rómsku komunitu, Parada, 5.4.2010

 

SLOVENSKO

Veľká Lomnica – Medzinárodný deň Rómov, 8.4.2010

 

FRANCÚZSKO

Aubervilliers – AuberKingston, Espace Renaudie, 21.4.2010

Paríž – Veľký Cigánsky Večer, Cirkus Romanés, 30.4.2010

Paríž – štart Défi Kesaj Vélo, 2.5.2010

 

SLOVENSKO

Kežmarok – návšteva Mr. Henry Cuny, francúzskeho veľvyslanca, 3.5.2010

Matejovce – Deň Rómov, Základná škola, 7.5.2010

 

FRANCÚZSKO

Velaine sous Amence – včelín, les, foot, opekanie, vystúpenie, 21.5.2010

Tomblaine – Festival du Théâtre „Aux Actes Citoyens“, 22.5.2010

Tomblaine – stretnutie s Manouches, Gîte du canoe kayak, 23.5.2010

Eply – túra, vystúpenie, 24.5.2010

Tomblaine – Festival du Théâtre „Aux Actes Citoyens“, 25.5.2010

Vandoeuvre – školské vystúpenie, 26.5.2010

Villars les Nancy – 2 školské vystúpenia, Dom dôchodcov, 27.5.2010

Tomblaine - Festival du Théâtre „Aux Actes Citoyens“, 27.5.2010

Villars les Nancy – školské vystúpenie, Dom dôchodcov, 28.5.2010

Tomblaine - Festival du Théâtre „Aux Actes Citoyens“, 28.5.2010

Colombes – Fête du Quartier Europe, 29.5.2010

Eragny sur Oise – Festival tsigane „Un Air de Voyage“, 30.5.2010

 

SLOVENSKO

Letanovce – Akana me VI. Účasť Les Ogres de Barback, 12.6.2010

 

FRANCÚZSKO 

publikácia XXI, 24.6.2010

 

SLOVENSKO

Kežmarok – EĽRO, 10.7.2010

 

FRANCÚZSKO

Montreuil – sprievod v pešej zóne, vystúpenie pred Radnicou, 13.7.2010

Paris – Festival de Jazz Manouche, Fête Foraine des Tuileries, 14.7.2010

Saint Denis – večer na podporu vyhnaných z Hanulu, 14.7.2010

Rennes – Festival Quartier d’été, animation à 18h, Parc des Glayeules, 15.7.2010

Rennes – Festival Quartier d’été, vystúpenie o  20h, Parc des Glayeules, 15.7.2010

Rennes – Festival Quartier d’été, vyst00h, Parc des Glayeules, 16.7.2010

Rennes – Festival Quartier d’été, penie o 14h30, Parc des Glayeules, 16.7.2010

Chalonnes-sur-Loire – La Basse Ile, LeninCafé, 20h30, 17.7.2010

Chalonne-sur-Loire – La Basse Ile, LeninCafé, 18.7.2010

Paris - Cirque Romanès, rezidencia od 19 do 23 juillet 2010

 

ČESKÁ  REPUBLIKA

Rožňov pod Radhostem – Festival Romská píseň 2010, Skanzen , 24.7.2010

 

SLOVENSKO

Bratislava – Menšinové kultúrne leto, In Minorita, Eurovea, 21.8.2010

Kezmarok – Kultúrne leto,  27.8.2010

Spišská Belá – Detský domov, 11.9.2010

Kežmarok – Festival siedmych kultúr pohraničia, 12.9.2010

Krompachy – nakrúcanie s Martinom Šulíkom v kostole, 23.9.2010

Richnava – vystúpenie v osade, 23.9.2010

Snina – Ternipen, Rómsky festival, 15. 10. 2010

Ruská Nová Ves – Na Cigánsku nôtu, 13.11.2010

 

FRANCÚZSKO

Semur en Auxois – školské vystúpenia, 17.11.2010

Semur en Auxois – večerné predstavenie, 17.11.2010

Saulieu –školské vystúpenie, trieda tanca, Lycé et collége agricole, 18.11.2010

Saulieu –Večerné vystúpenie, Espace Jean Bertin, 18.11.2010

Saulieu –  prijatie na Radnici, 19.11.2010

Blois – Festival BD Boum, mimoriadne vydanie  Aventures d’Alain, 19.11.2010

Blois – Festival BD Boum, stretnutie s  Emmanuelom Guibertom, 20.11.2010

Saint Denis – rezidencia v 6B, 20- 26 november 2010

Clamart – školské podujatia, Škola Léopold Senghor, 25.11.2010

Saint Denis – Európsky Medziosadový Fetsival „Akana amen“, 26.11.2010

 

BELGICKO

Gent – workshop romskeho tanca, De Centrale, 27.11.2010

Gent – Way 2 Roma Festival, De Centrale, 28.112010

 

SLOVENSKO

Kežmarok – méga skuska

Filmové  a fotografické zdokumentovanie Ministerstva

zahraničných veci FR, Destinations diplomatie, 8.12.2010

 

FRANCÚZSKO

Paríž – Les Tziganes tombent du ciel, résidencia Cirque Romanès – od 24.12. 2010 do 5.1.2011

Nanterre – Festival Gavroche, 28., 30. 12.21

Paris – Folie tzigane en zone libre, Veľký Cigánsky Sylvester, Cirque Romanès, 31.12.2010

 

rok  2011

 

SLOVENSKO

Krompachy, Richnava – natáčanie filmu Cigán, 8 až 28 január 2011

 

FRANCÚZSKO

Paríž – kniha komixov „Les Nouvelles d’Alain“

Emmanuel Guibert, Alain Keler, Frédérique Lemercier,26.1.2011

Rómovia, 1-vý európsky národ, TV, Parlamentný kanál, 1 – 12 február 2011

 

ŠVAJČIARSKO

Ženeva – školské vystúpenie, základná škola, 15h, 15 april 2011

Ženeva – vystúpenie pre verejnosť, Collége Staël, 16 apríl 2011

Morges – Fête de la Tulipe, Parc de l’Indépendance, 17 apríl 2011

Sainte Croix en Vallée Française – vystúpenie pre Foyer rural, 18 apríl 2011

Montpellier – vystúpenia v Pleine Lune, 19 apríl 2011

Montpelier – rozhlas, vstúpenie, Pleine Lune, 20 apríl 2011

Auch – Ville d’enfants, UNICEF, Théâtre de la Ville, 21 apríl 2011

Auch – Festival Welcome in Tziganie, dielne pre deti, Maison de Gascogne,22 apríl 2011

Auch – Welcome in Tziganie, spectacle, Kociani, 23 apríl, 2011

Auch Welcome in Tziganie, animations, Mahalaï Raï Banda, 24 apríl 2011

Lourdes – púť, 25 apríl 2011

Capbreton – predstavenie pre letný tábor EDF, 25 apríl 2011

Boucau – vystúpenie, 26 apríl 2011

Boucau – predstavenie a stretnutie v tábore kočovných Rómov, 27 apríl 2011

 

ŠPANIELSKO

Irun – turistická návšteva, 27 apríl 2011

 

FRANCÚZSKO

Paríž -  školské vystúpenie, škola Bérangére, 28 apríl 2011

Paris – vystúpenie v Discothéque  la Java, 28 apríl 2011

Paris – Primavera Tzigane, spectacle au Cirque Romanès, 29 apríl 2011

Montreuil – Akana me, terrain de la MOUS à Montreuil, 30 apríl 2011

 

SLOVENSKO

Košice – Živá kniha, stretnutie s gymnazistami, 8 jún 2011

Kežmarok – Deň Historikov, Kežmarský hrad, 21 jún 2011

Kežmarok – návšteva j.e.,  francúzskeho veľvyslanca, s.e. Jean-Marie Bruneau, 24 jún 2

 

FRANCÚZSKO

Decazeville – stretnutie 2KZ, 29 jún 2011

Decazeville – dielne v  2KZ, 30 jún 2011

Decazeville – ukážka na filme Liberté od Tonyho Gattlifa, 1 júl 2011

Decazeville – Fête des Langues, débata  avystúpenie, 2 júl 2011

Romans sur Isère – Festival CIOFF, sprievod a zahájenie, 3 júl 2011

Saint Donat – predstavenie v nemocnici, večerné vystúpenie, 4 júl 2011

Romans sur Isère – Parc Mossant, 6 júl 2011

Romans sur Isère – tanečné dielne s  Martinikou a s  Empi, 7 júl 2011

Barbiéres – vystúpenie a diskotéka v kempingu, 8 júl 2011

Cruas – večerné vystúpenie, 9 júl 2011

Crépy en Valois – Festival  Chant libre, Abaye du Lieu Restauré, 10 júl 2011

Montreuil – mini residencia a vystúpenie v Ecodrome, Murs à Pêches, 11 júl 2011

Paris debata a vystúpenie pri prezentácii  Etudes Tsiganes, Le Vent se léve, 12.7.2011

Rolampont – Caravanes et Jardins, vystúpenie, 14 júl 2011

Donzy le National – Caravanes et Jardins, 15 júl 2011

Cluny – stretnutie s mladými európanmi vo Vysokej škole inžinierstva, 16.7.2011

Béchy – Caravanes et Jardins, prázdninový tábor, dielne, vystúpenia, 18, 19  júl 2011

Poussay – vystúpenie CFFR, 20 júl 2011

Tomblaine – vystúpenie pre  Centre aéré, 22 júl 2011

Saint Denis – stretnutie táborísk St. Denis, 24 júl 2011

Ile de Groix – residencie, animation Safran, place de l’Eglise, 26 júl 2011

Ile de Groix – vystúpenie v  Parcabout, 27 júl 2011

Ploemeur – Jeudis de Ploemeur, 28 júl 2011

Maintenon – Festival International de Folklore, sprievod a vystúpenie, 30 júl 2011

Villiers le Morhier – Koncert v kostole, 31 júl 2011

Maintenon – Zavŕšenie festivalu Festival, 31 júl 2011

 

SLOVENSKO

Nová Lesná – vystúpenie, 6 august 2011

Nová Lesná – Mega-skúška u Dany, 7 august 2011

 

FRANCÚZSKO

Angers – Festival Les Accroche-Coeurs, 9 – 11 septembre  2011

Prestížny Festival pouličného divadla, súbor vyhodnotený ako "objav festivalu", množstvo článkov a reportáži v médiách

Paris – OPA! Exposition-Rencontre à la Médiathéque de la Fnasat, , výstava prác študentov 3 ročníka Vysokej školy vizuálnej komunikácie Ensaama v Paríži, na tému Kesaj Tchave, 12.9.2011

Paríž – autogramiáda revue XXI, s kapitolami komixu o Kesaj Tchave, 13.9.2011

 

SLOVENSKO

Batizovce – školské vystúpenie pre deti z miestnej osady, 26.10.2011

 

FRANCÚZSKO

Clamart – Medzinárodný týždeň solidarity, Fotografická výstava o Kesaj Tchave, 19. 11. 2011

Paris – Prednáška a vystúpenie  pre CCFD, 19.11.2011

Montreuil – Akana me, Ecodrom, 20.11.2011

medziosadový festival pre komunitu rómskych migrantov z Balkánu, táborisko v Montreuil

 

SLOVENSKO

Spišský Štiavnik – Mikuláš v Detskom Domove, 5.12. 2011

Spišský Štiavnik – 2 školské vystúpenia pre deti z miestnej osady, 6.12.2011

Košice – Úsmev ako dar, Mikuláš pre deti z detských domovov, 11.12.2011

Bratislava – Vianočný Bazár Chalaňov, Charitatívny koncert, Bratislavská reštaurácia, 12.12.2011

 

FRANCÚZSKO

Paris – Réveillon Tzigane en Zone libre, Cirque Romanès

Sylvester v Cigánskom Cirkuse 31.12.2011

 

rok 2012

TF1 – reportáž zo Sylvestra v poludňajších správach

12 miliónová sledovanosť, 1.1.2012

Paris – stretnutie a stáž s Petrom Jurčenkom, Atelier de danse, 2. 1. 2012

 

SLOVENSKO

Kežmarok – vystúpenia pre Úrad práce, škola,  16, 19, 20. 3.2012

Kežmarok – stretnutie so skupinou Sabrosa, škola, 22.3.2012

Muránska Dlhá Lúka – školské vystúpenie pre deti z miestnej osady, 23.3.2012

 

POĽSKO

Rodowo – medzinárodné stretnutie mládeže v rámci V4, 25 – 29. 3.2012

 

RAKÚSKO

Viedeň – Jarný Koncert pod záštitou veľvyslanca SR, Volkstheater, 30.3.2012

 

ŠVAJČIARSKO

Ženeva – Petícia pre zrušenie zákona zakazujúceho pouličné žobranie, 31.3.2012

Ženeva – Koncert pre sociálne odkázaných z Balkánu, v partnerstve so švajčiarskou Charitou, Salle du Môle, 31.3.2012

Ženeva – Koncert pre Charitu, Temple du Pâquis, 1.4.2012

 

FRANCÚZSKO

Cergy – školské vystúpenie, Vysoká škola poľnohospodárska, Auditorium des Montalents, 2.4.2012

Montreuil – Akana me, Medziosadový festival, Táborisko Ecodrom, 3.4.2012

Montreuil – Vystúpenie pre deti z miestnej štvrte, Antenne musicale Jules Verne, 4.3.2012

Montreuil – Veľkonočný ekumenický koncert, Eglise Saint-Maurice, 4.3.2012

Montreuil – Vystúpenie v Boeuf à la Peche, 4.3.2012  

Nogent le Rotrou – školské vystúpenie, Ecole Jean Massé, 6.4.2012

Nogent le Rotrou – školské vystúpenie, Gymnase, 6.4.2012

Nogent le Rotrou – vystúpenie pre širokú verejnosť, Moulin le Conte, 7.4.2012

Paris – Svetový Deň Rómov, Cirkus Romanés, 8.4.2012

 

SRBSKO

Maly Idoš – medzinárodný tábor mládeže v rámci V4,17 - 21.4.2012

Čantavir – Medziosadový festival, osada Čantavir, 20.4.2012

 

NEMECKO

Plauen – Seminár "Lisabon, tam a späť", 7 - 12.5.2012

Plauen – školské vystúpenie, 8.5.2012, pouličné vystúpenie pre Rómov z Kosova, 9.5.2012

 

MAĎARSKO

Tiszalok – Medzinárodný tábor mládeže v rámci V4, 23 – 27. 5. 2012

 

SLOVENSKO

Žakovce – vystúpenie pre bezdomovcov, Stacionár Krista Spasiteľa, 20. 5. 2012

 

POĽSKO

Rodowo – Medzinárodný tábor mládeže V4, 28. 5. - 3.6. 2012

Piecky – vystúpenie s medzinárodnou účasťou, 2. 6. 2012

 

SLOVENSKO

Poprad – školské vystúpenie, SOU, 21.6.2012

 

MAĎARSKO

Tiszalok – Medzinárodný tábor mládeže, 23 – 27. 6. 2012

 

FRANCÚZSKO

Montpellier – résidencia a vystúpenia v  Pleine Lune, 28 júl – 3 august

Montpellier – Medziosadový festival v štvrti gitans, Guinguette gitane, Cité Gely, 1 august

Sainte Croix la Valée Francaise – vystúpenia, 4, 5 august

Rodez – 57 FESTIVAL DU ROUERGUE, 57 ročník Medzinárodného folklórneho festivalu v Rouergue, 7 – 12 august

Lourdes – púť, 13 – 14 august

Bayonne – Medziosadový festival, Tábor kočovných Rómov, 15 august

Saint Martin de Seignanx – Dedinské slávnosti, 17 august

Boucau – predstavenie pre Dom dôchodcov, predstavenie pred Radnicou, 18 august

 

UKRAJINA

Pyiterfolvo – Rómsky Festival, 22 august

 

MAĎARSKO

Kunfehérto – Youth in Action, Európa o Rómoch,  14 – 27 september

 

POĽSKO

Rodowo – Buina svata – V4 Artistic expressions, Camp Rodowo, 30.9 – 6.10.2012

 

MAĎARSKO

Tiszadob – vystúpenie pri príležitosti medzinárodnej konferencie 4.10.2012

 

POĽSKO

Olstyn – školské vystúpenie, 5.10.2012

 

SLOVENSKO

Košice – Festival Rozmanitosť, Luník IX, 11.10.2012

Veľká Lomnica – Akana me, 12.10.2012

Vrbov – Filmoterapia, trailer, Termálne kúpalisko, 13.10.2012

Veľká Lomnica – 50e výročie založenie ZŠ, Agroclub, 26.10.2012

Brezno - Ondrejovský jarmok, Nám. Gen.M.R. Štefánika, 29.11.2012

Poprad – Ruskije vstreči, SOU, 29.12.2012

 

rok 2013

Kežmarok, Rakúsy, Lomnica – natáčanie dokumentu JM Delage, január 2013

Kežmarok, Rakúsy – reportáž Latcho Divano, 15.1.2013

Paris – Nouvelles d´Alain, prezentácia v Librairie Bouffon, 7 február 2013

 

Zájazd Jar 2013

Cergy – Festival des Danses Actuelles, Les Visages du Monde, 22 mars 2013

Sérent – Le Printemps Tsigane, Film – débat – spectacle, 23 mars 2013

Rennes – školské vystúpenie pre školu Torigné, MJC Bréquigny, 25 mars 2013

Paris – Tchiriclif, zahájenie Rómskeho kočovného kultúrneho strediska,  Cirkus Romanes, 25 marec 2013

Rennes – dielne so školou Torigné, verejné predstavenie v MJC Bréquigny, 26 marec 2013

Rennes – vystúpenie a debata v  Lycée Émile Zola, 27 mars 2013

Rennes – dielne a vystúpenie pre CVČ, bal, disco boum tsigane, 27 mars 2013

Rennes – projekcia a débata „Rómovia v škole?“, 27 mars 2013

Rennes – dielne a vystúpenie v škole Jacques Prévert, FR3, 28 mars 2013

Rennes – intervencia v teréne Kočovníkov, 28 mars 2013

Rennes – stretnutie a skúška so zborom Tetes a l´Est, 28 mars , 2013

Rennes – vystúpenie v Gymnáziu Jacques Prévert, 10 h, 29 mars 2013

Rennes – dielne a vystúpenie s žiakmi školy Jacques Prévert, 29 mars 2013

Rennes – vystúpenie v MJC Bréquigny, 30 mars 2013

Rennes – nahrávka v   MJC Bréquigny, 31 mars 2013

Montreuil – spectacle de soutien au Jardin Ecodrom, 1 avril 2013

Istres – prezentácia pre hudobné triedy  Cham v lýceu, 3 avril 2013

Istres – stretnutie a obed s miestnym občianskym združením, 3 avril 2013

Istres – Karnevalové vystúpenie pre školu de Guin, 3 avril 2013

Istres – Škoslké vystúpenie, Magic Mirror, 14h, 4 avril 2013

Istres – Vystúpenie pre verejnosť, Magic Mirror, 18h, 4 apríl 2013

Marseille – školské vystúpenie pre škôlku  Révolution du Mois de Mai, 5.4.2013

Marseille – prezentácia pred Pavillon M, 5 apríl 2013

Marseille – Intervencia na teréne kočovníkov  Saint Menet, 6 apríl 2013

Marseille – Festival Latcho Divano, Espace Julien, 6 apríl 2013

 

SLOVENSKO

Krompachy – Vystúpenie pre Špeciálne školy, 12.4.2013

 

POĽSKO

Rodowo – Medzinárodný tábor mládeže, 20 – 24. 4. 2013

 

MAĎARSKO

Tiszalok – Medzinárodný tábor mládeže, 18 – 23.5.2013

 

POĽSKO

Rodowo – Medzinárodný tábor mládeže, 24. 5 – 2.6. 2013

 

SLOVENSKO

Matejovce – Vystúpenie pre Špeciálnu školu, 3.6. 2013

Veľký Šariš – Deň otvorených dverí v Hudobnej škole, Pod jednou strechou, 8.6.2013

Kežmarok – Intervenica na TEDx, Kežmarský hrad, 22.6.2013

Kežmarok – EĽRO, 13.7.2013

 

MAĎARSKO

Tiszalok – Medzinárodný tábor mládeže, 15 – 19 juillet, 2013

Tiszalok – vystúpenie, 17 juillet 2013

 

UKRAJINA

Pyiterfolvo – Vysttúpenie pre rómsku komunitu, Medzinárodný tábor mládeže, 24 -25 juillet 2013

 

SLOVENSKO

Stará Ľubovňa – Prezentácia pre Ministerstvo školstva, Salaš u Franka, 21.8.2013

 

POĽSKO

Krosno – Karpatskie Klimaty, 24. 8. 2013

 

SLOVENSKO

Kežmarok – natáčanie Simon Coss, 3 – 7.9.2013

Mlynčeky – medzinárodný tábor V4 – 7.9.2013

Malý Slavkov – Domáci festival, 21.9.2013

 

MAĎARSKO

Tiszalok – medzinárodný tábor mládeže V4,  23 – 27. 9. 2013

 

SLOVENSKO

Banská Bystrica – Cigánsky oheň, STV 2, 26. 9. 2013

Spišská Nová Ves – Dvorné dialogy, Múzeum Spiša, 9.10.2013

Rakúsy – súťaž v rúbaní dreva, Španielsko – Slovensko, 13.10.2013

Stráne pod Tatrami – Akana me, CVČ, 14. 10. 2013

Snina – Ternipen, Dom kultúry, 26. 10. 2013

 

TALIANSKO

Vicenza – Bapteme de Talma, C´Amuso, 9.11.2013

 

MAĎARSKO

Tiszadob – Medzinárodný tábor mládeže“ Kultúlrou a tancom k tolerancii, 12 -15.11.2103

Tiszadob – Záverečné vystúpenie projektu, 14.11.2013

 

SLOVENSKO

Kamenica nad Cirochou - Pod jednou strechou, DK, 3.12.2013

Stráne pod Tatrami – Mikuláš pre školákov, Kultúrna sála, CVČ, 12.12.2013

Stráne pod Tatrami – Mikuláš pre verejnosť, Kultúrna sála, CVČ, 12.12.2013

Podhorany – Mikuláš pre školy, Kultúrna sála, 17.12.2013

Košice – návštěva Štátneho divadla, Orfeus v podsvetí, 30.12.2013

 

rok 2014

Kežmarok – natáčanie Arte, 8 – 11. 1. 2014

Kežmarok – článok v  Podtatranských novinách, 11. 3. 2014

Kežmarok – reportáž TV Kežmarok, 13. 3. 2014

 

FRANCÚZSKO

Paris – publikácia v Temps Modernes, Gallimard, 13. 3. 2014

Saint Denis – vernisáž výstavy „Kesaj, le miracle des enfants de fée“ de J.M. Delage, Maison des associations, 18.3.2014

 

SLOVENSKO

Kežmarok – reportáž TA3, 24. 3. 2014

Chminianské Jakubovany – Deň Rómov, 8.4.2014

Muránska Dlhá Lúka – Oslavy v Rúbanke, 25.4.2014

 

EURÓPA

Vysielanie reportáže Europe – Slolidarités d´Arte, 3.5. 2014

 

MAĎARSKO

Levelek – Medzinárodný tábor mládeže, 15 – 15 júl 2014

 

SLOVENSKO

Lúčky Potoky – Vystúpenie na Romano Drom, 26 júl 2014

Lúčky  Potoky – Medzinárodná stáž Idy Kelarovej, Romano Drom, 26.7 – 10.8.2014

Kežmarok – Natáčanie s Rozáliou Kohoutovou, 1 -3 august 2014

Kežmarok – Paríž, Ženikina návšteva, 1 – 8 august 2014

 

POĽSKO

Rodowo – Medzinárodný tábor mládeže V4, 28 – 31 júl 2014

 

SLOVENSKO

Mlynčeky – Medzinárodný tábor mládeže V4, 30.9.- 3.10. 2014

 

MAĎARSKO

Levelek – Medzinárodný tábor mládeže, V4, 15.10 -19.10. 2014

 

BELGICKO

Gent – RomaWay2 Festival – 24.10.2014

 

FRANCÚZSKO

Roubaix – 20 ans des Ogres de Barback, Salle Watremez, 25.10.2014

Longjumeau – Akana me, ilegálne rómske táborisko, Camplan, 26. 10. 2014

Paríž – Have to a look in my life, expo d´art moderne rom, Fnasat, 28.10.2014

Montreuil – Akana me pre terén karaván, Cirkus Aliboro, 28. 10. 2014

Paríž – prvá časť koncertu skupiny les Ogres de Barback, Olympia, 29. 10. 2014

Paríž - „Kesaj Tchave – Ecole de la réussite des enfants Roms“, „Kesaj Tchave – Škola úspechu rómskych detí“ 

Esplanáda Ľudských práv, Trocadéro, Paríž, 30. 10. 2014

Paríž - Temps de Pauchon, nahrávka rozhlasovej relácie Hervé Pauchona, France Inter, Trocadéro, 30. 10. 2014

Paríž – prvá časť koncertu skupiny les Ogres de Barback, Olympia, 30. 10 . 2014

Tomblaine – vystúpenie s  Hugo Féronom, Espace Jean Jaures, 31. 10. 2014

 

SLOVENSKO

Matejovce pri Poprade – Akana me, 8. 11. 2014

Matejovce při Poprade – donáška šatstva, 11. 11. 2014

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Praha – Den studentstva, Komemorácia Zametovej revolúcie

Účasť na koncerte zboru Čhavorengre Idy Kelarovej s Českou filharmóniou, Rudolfínum, Praha, 17. 11. 2015

 

FRANCÚZSKO

Temps de Pauchon, les Enfants de la fée, France Inter, 25.11.2014

Temps de Pauchon, La Fatalité n´existe pas! France Inter, 26.11.2014

 

SLOVENSKO

Mlynčeky – Medzinárodný tábor mládeže V4, 2 – 5. 12. 2014

Rakúsy – Prezentácia projektu Moje slovo, môj hlas, predstavenie, 5. 12. 2014

Prešov – Svätý Mikuláš, Santos Mikulašis, Kostol Sv. Martina, 6. 12. 2014

Liptovský Mikuláš – Predstavenie pre Základnú školu A. Stodolu, 18. 12. 2014

 

FRANCÚZSKO 

Vysielanie filmového dokumentu Slovaquie: les enfants de la fée, Arte Reportages, 13.12.2014

Vysielanie reportáže Slovaquie: les enfants de la fée, TV5  INTERNATIONAL 20.12.2014