Pujols

 
 
Afficher l'image d'origine
Afficher l'image d'origine
Poriadatelia Festivalu v Pujols majú jednu pasiu - ubytovať členov hosťujúcich súborov priamo u nich doma, po rodinách. Poviete, že na tom nie je nič zvláštne, veď to sa robí aj inde. Áno, ale tu to je ozajstná vášeň. Ochota, láskavosť a obetavosť s akou sa domáci venujú tejto nevšednej záľube, prekračuje rámec obyčajnej slušnosti alebo úslužnosti. Vidno, že tu, za tie roky festivalovania, sa domáci plne zžili s ich úlohou hostiteľov, a že im nejde len o poskytnutie postelí, ale delia sa s hosťami aj o svoje srdcia. A tie majú obrovské...
Zástavka v Pujols bola ako rekonvalescencia, ako stretnutie so starými priateľmi, s rodinou... Monique, Gilbert, a všetci ostatní : VĎAKA !
Afficher l'image d'origine
Farby sveta : po Rómoch, Tibet
Vyše 400 divákov tlieskalo v sobotu večer, slovenskému súboru Kesaj Tchave
Majú medzi 12 a 25 rokov, koučovaní Ivanom Akimovom, "starým vlkom" festivalov, ako sa on rád sám definuje. V sobotu večer, pri zahájení edície 2015 fetsivalu Farby Sveta, Slováci súboru Kesaj Tchave, priam vyhodili Dom kultúry Palay do vzduchu. Čo pamäť festivalníkov siaha, nikdy, od Rusov v Pužols, "nikto tak nerozohnil divákov". Počas dvoch hodín, títo mladí Rómovia, pôvodom z chudobných osád Slovenska, nadchli vyše 400 divákov, podmanených touto dravou chuťou do života. Presiaknutí cigánskou hudbou, tanečníci a hudobníci, ktorí sa predstavili v októbri v Olympii, v Paríži, rozohnili Dom kultúry ako na scéne, tak v publiku. Ozajsté chvíle šťastia a bratstva na oslavu dospelosti tohto festivalu, ktorý práve sfúkol svojich 18 sviečok.