Sziget

Sziget Festival s hudobnými hviezdami (a nielen o hudbe)

Najlepší Sziget všetkých čias - mnohí jeho účastníci takto charakterizovali tohoročný najväčší hudobný festival v strednej Európe. Zážitok bol dokonalý, to sa dá (fakt bez pochýb) povedať o festivale, ktorý opäť oživil Starobudínsky ostrov.

Žiadni pochybní a podivní interpreti na Szigete tento rok (v dňoch 12. až 18. augusta) nemali šancu. Naopak, zišiel sa tu špičkový hudobný výber z celého sveta.

Našej pozornosti neušlo ani energické vystúpenie rómskej skupiny Kesaj Tchave zo Slovenska. Pod vedením Ivana Akimova očarili divákov svojím tradičným tancom a spevom.

Ľudové noviny, Portál Slovákov v Maďarsku, august 2008

Prvý deň – Skvelé vystúpenie z Kežmarku

Prvý plnohodnotný deň festivalu je úspešne za nami. Pestrý program pritiahol 63 tisíc záujemcov. Na Hlavnom pódiu sa vystriedali Anti-Flag, MGMT, Flogging Molly, Alanis Morissette a The Kooks... 

...a na Pódiu svetovej hudby Balog Kálmán Gipsy Cimbalom Band, Mercedes Peón, Leningrad a z Nigérie Seun Anikupalo Kuti & Egypt 80 Fela’s Band. Našej pozornosti neuniklo ani energetické vystúpenie rómskej skupiny Kesaj Tchave zo Slovenska.
Vo večerných hodinách nás prilákala do Šiatra rómskej hudby vynikajúca atmosféra a muzika Kesaj Tchave, ktorí pochádzajú z rómskych osád neďaleko Kežmarku. Pod vedením Ivana Akimova očarili divákov svojim tradicionálnym tancom a spevom.

Sziget Festival, Štvrtok, 14 august 2008