Pokus o získanie 2% z daní trval len jednu sezónu. Odpovedalo naň len zopár kamarátov, takže to celé ostalo len v symbolickej rovine, ale aj tak priateľom ďakujeme, a ďalej to už nepokúšame... :)

 

2% 

 
 
Priatelia, priaznivci, fanúškovia, nadšenci... skrátka, dobrí ľudia,
 
"U nás taká obyčaj, obyčaj..." je taká pesnička, isto ju poznáte,  spieva sa v nej že vraj "sekeru si požičaj"
 
Nuž aby sme neboli "na sekeru" (my, umelci, kultúra :), Štát nám vymyslel také bohumilé čudo : 2%. 
 
2% z vašich, z našich, z ich, zo všetkých daní, to je strašne veľa. Aj keď si od toho odpočítame všetkých tých ktorí sú na nule alebo v mínuse, stále nám ostáva mlčanlivá väčšina, ktorá poctivo platí dane, odvádza svoj dlh štátu, spoločnosti, aby bolo na jasle, na cesty, na diaľnice a na nemocnice. A na všeličo možné iné. 
 
Kto by chcel ubrať nejaký ten metrík z diaľníc, prípadne predĺžiť čakacie doby u lekárov, alebo nedajbože nechať nejaké batoľa na hodinku doma, tak má možnosť ako zasiahnúť priamou voľbou do výkonu demokracie na Slovensku. Ako? Jednoducho! Poukázaním 2% z poctivo odvedenej dane tomuto štátu na konto napr. aj nášho občianskeho združenia Kežmarský hlas. K čomu to bude dobré? Aby sme pokračovali v skúškach, nácvikoch, zvážaniach na skúšky, nácviky, v nacvičovaní, v skúšaní, hraní, tancovaní... To všetko samozrejme, nestojí za meter poctivej diaľnice, ale veď my zas až tak veľa nepýtame. Akurát prípadných 2%. Ak ste nesmierne bohatí, tak to je mejdan, ale to sa nás s veľmi veľkou pravdepodobnosťou netýka... Čiže v bežných súvislostiach aj malá troška poteší. 30 eu, to je priemerná cena jednej našej skúšky. Teda cena prepravy z osád a naspäť, ostatné robíme, samozrejme, zadarmo. Len tie spoje, tie nemáme ako neplatiť... 
 
Každý Váš príspevok bude pre nás obohatením v tom pravom zmysle slova. 
A veríme že aj pre Vás, ak sa odhodláte k takémuto dobrodružstvu.
 
 
Držíme Vám palce
 
A ďakujeme :)
 
 
      je to vo hviezdach... :) 
 
 
Na našom konte sa v poslednom čase začali objavovať sumy zaslané Finančnou správou Slovenskej republiky! 
 
Keďže nie je žiadny dôvod aby nám Finančná správa posielala čokoľvek, dedukujeme z toho že tieto milé pozornosti zodpovedajú vkladom od rôznych donorov ktorí sa rozhodli nám poukázať 2% z ich daní. 
 
V tomto momente je ten prevod absolútne anonymný, takže naša vďaka nemôže byť adresná, ale zato je nesmierne úprimná. Vrelá vďaka Vám všetkým, ktorí ste sa podujali na tento sympatický čin, dali ste si tú námahu a podstúpili predpísaný postup, vyplnenie formulárov, klikanie na klávesnici, venovali ste nám nie len tie percentá, ale aj Váš čas a "vieru v krajší zajtrajšok"... 
 
Dúfame že Vás nesklameme, a budeme sa usilovať aby aspoň ten dneskajšok bol ako tak znesiteľný.
 
Ivan Akimov
 
22. 6. 2017