Ženeva – Les Yeux de la Ville 04

Sentier des Saules, 14. júl 2005

Ženeva, Festival Les Yeux de la Ville. Jedinečný zážitok. Už si vonkoncom nepamätám ako sme sa dostali k tomuto kontaktu, v tomto momente si ani nepamätám meno srbky ktorá to všetko organizovala. Ale okolnosti si pamätám, a docela detailne. Veď je aj prečo. Na také detaily sa len tak ľahko nezabudene.

Celý "festival" bol zjavne záležitosťou jedenj osoby, srbskej sympaticekj a energickej mladej ženy, ktorá sa zjavne dostala k tomuto projektu mestského úradu Ženevy, a ho aj sama, rúče realizovala. Predpokladám, že aj čo sa týka financií, to bolo všetko do jedného vrecka, jej, ale to je normálne... sme na švajčiarskom balkáne...

O to by ani nešlo. Skôr som bol zhrozený že kam nás to naša nová temperamentná priateľka vedie. Rovno pod most. V nejakom zapadákove ženeveskej periférie, pod diaľničným nadjazdom, na betóne a asfalte pokrytom črepinami fliaš najrôznejšich alkoholických nápojov, bola nejaká polomaringotka, pred ktorou na propanbutanovom variči varila poriadateľka srbský guľáš, a divácku kulisu tvorili dvaja - traja bezdomovci neurčitého pôvodu. 

Čo tu robiť?

Dali sme si guláš, zahrali sme, zatancovali a išli sme ďalej. Aj takéto prípady sa stávajú...