Zájazd leto 2016 20 jún - 10 júl 2016

Festival les Sacres du Folklore v Remeši
Rezidencia v Angers
Festival Rudolstadt
 
 
 
Letný zájazd 2016 bol koncipovaný okolo rezidencie v Angers. Organizačné práce začali už v septembri 2015 a boli dielom skupiny dobrovoľníkov Yepce, našej partnerskej organizácie, čerstvo etablovanej v Angers, pod vedením Pierra Moisana, a výdatného nasadenia Rodolpha a Jenny.
 
Rezidencia spočívala v spolupráci Kesaj a domácich telies, dychovky Peuple de Tchabalom a školy afrického tanca Yedélé, ktoré v polročnom predstihu nacvičovali úryvky z repertoáru Kesaj. Následne, spoločne cez internet, bol vytvorený podklad na flashmob, ktorý skoncipovala Falila, riaditeľka tanečnej školy Yedélé, a ktorý bol spoločne prezentovaný za účasti širokého publika na Festivale Traver´Cé Musicale v Pont-de-Cé.
Sprievodnými akciami rezidencie boli 4 fotografické výstavy na tému Kesaj Tchavé, od autorov Johann le Berre, Rodolphe Mélisson, Marie-Jo a Claude Carret, a Jean-Michel Delage.   
Súčasťou vernisáže výstavy Carretových bolo odovzdanie 5 krojov, ktoré boli financované z výťažku literárneho ateliéru Des mots pour le dire a ušité dobrovoľníckou krajčírskou dielňou Milchat´Bos z Rennes.
Na rezidencii sa 4 dňovou účasťou podielalo aj združenie Intermedes Cultures Robinson, ktoré tiež v 6 mesačnom predstihu nacvičovalo program Kesaj s deťmi a mládežou francúzskych predmestí, utečencov a rómskych migrantov z Rumunska, aby sa spoločne zúčastnili záverečného koncertu Kesaj Tchave na Festivale Traver´Cé Musicale.
 
Festival v Rudolstadte je svetovo uznávaným pojmom v oblasti etno a world muziky. V našom prípade sa tiež zčasti jednalo o rezidenciu, keďže sme strávili prvé 4 dni intenzívnym nacvičovaním hudobného podkladu ku hre "Arche de Noah reloaded" od Petry Peshingerovej. Hudobnú časť mal na starosti Mathias Shriefl, popredný nemecký hudobník, a spolu s nami sa jej zúčastnili aj hudobníci zo Sýrie, Burkina Faso, z Nemecka a Poľska. Premiéra bola 9 júla večer, na hlavnej scéne Festivalu, a bola vysielaná v priamom prenose tromi najväčšími nemeckými rozhlasovými stanicami.
 
 
 
 
 
Festival les Sacres du Folklore v Remeši bol návrat ku koreňom, keďže sme tu už účinkovali pred 9 rokmi, v 2007. Vďaka osobnosti Moniky Pruvot, našej vtedajšej aj terajšej sprievodkyne, ale aj ostatných poriadateľov, bol festival pôžitkom a milým príkladom ako je dobré všade po sebe zanechať len ten najlepší dojem...
 

Fotogaléria: Sacres du Folklore, Reims

Odchod zájazd, départ pour la tournée, Reims

Chateau de Buno et Ballainvilliers

škola, école, Angers

foot, konferencia, prezentácia

Skúška, répéte, flashmob

Expo Johann

Festival reggae

Festival Traver´Cé Musicale Angers

Festival Traver´Cé Musicale Angers + Intermedes

Arche Noah reloaded, Rudolstadt Festival