Drišľakoviny

Drišľakoviny boli našou prvou veľkou televíznou nahrávkou, so všetkým čo k tomu patrí. Najprv skoro ráno audio nahrávka v košickom štúdiu, poobede generálka a večer televízny záznam. 
Pre nás to bola veľká udalosť, Drišľak je veľmi populárna hudobná skupina, a popri nich vystupoval aj Gondolán, Jožko Jožka... Proste pre nás super zážitok a výborné vystúpenie s perfektnou sledovanosťou. 
Nahrávka sa konala v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, 28 apríla 2004
Drišľákoviny boli vysielané 9 a 13 mája 2004 na STV 1
 

Decká boli v super forme, keďže sme sa posledné dva týždne intenzívne pripravovali na vysielanie do slovenskej televízie (skúšky ráno a večer). Utorkové natáčanie bolo veľmi náročné. Z Kežmarku sme vyštartovali už o 6-ej ráno (s tým istým šoférom ako do Nancy), lebo sme najprv museli nahrať o 9-ej zvuk, v dabingovom štúdiu v Košiciach. Bolo to hotové na tri zábery. O 13h kamerové skúšky v DJZ v Prešove. 16h generálka. 19h koncert pred vypredanou halou, 22h odchod, 00h Kežmarok. Na scéne nás bolo 20. Mali sme so sebou aj 3 nových 6 – 7 ročných. Všetci sa veľmi dobre držali, ako profíci, na druhý deň som vynechal moje každodenné stupnice…

 

Bol to perfektný zážitok a skúsenosť v naozajstnom profesionálnom prostredí, s dospelými, a veľkými hviezdami. Mali sme akurát krátku pasáž, ale veľmi intenzívnu. Bolo to varietné šow, s špičkovou  sledovanosťou, bude vysielané tento piatok o 20h na prvom národnom kanále. Na druhý deň som sa rozhodol že si trocha odpočiniem, ale decká nie. Inšpirujúc sa tým čo videli včera, postavili nový skeč s dialógmi a dramaturgiou, ktoré nám otvárajú nové scénické možnosti. Stretnutie s bratislavskou produkciou vo štvrtok bolo veľmi nádejné. Stavili sa v pravú chvíľu. Vyzerá to sľubne.

 

Na zázname na Youtube sme od 2min40.