Geniálny Hawking prekonaný: Porazilo ho malé dievčatko!

07. august 2015, 15:13, Pluska

Historický výsledok: Malé rómske dievčatko porazilo svetoznámeho astrofyzika Stephena Hawkinga v IQ testoch. Neuveríte, akú hodnotu dosiahlo!

 

Nicole Barr je neobvykle inteligentná.

Autor: screenshot/daily mirror

Nicole Barr patrí k najinteligentnejším ľuďom na svete. Dvanásťročné dievča získalo pri IQ testoch 162 bodov, čo je absolútne maximum.

"Keď som sa dozvedela, akú vysokú hodnotu som dosiahla, bolo to také nečakané. Bola som v šoku," povedalo dievča pre Daily Mirror. O dva body dokonca porazila slávneho astrofyzika Stephena Hawkinga.

Hrdí rodičia

Tínedžerka z britského mesta Harlow už predtým vedela vyriešiť komplikované matematické úlohy, na ktorých jej spolužiaci pohoreli. Podľa jej matky Dolly Buckland, všetko začalo vtedy, keď Barr hľadala v časopisoch a knihách chyby.

"Je to tvrdo pracujúce dieťa. Zostáva po vyučovaní v škole, aby išla do krúžku domácich úloh a nikdy nechýbala," povedala hrdá matka pre Daily Mirror. Otec zdôraznil, že rodina patrí do rómskeho spoločenstva. Inteligencia jeho dcéry dokazuje, že pôvod nehrá úlohu pri akademických výsledkoch.

Počet bodov je ojedinelý

Už pri 140 IQ bodoch je človek génius. Mensa International, ktorá je najväčším spoločenstvom ľudí s vysokým IQ, je z výsledkov Britky prekvapená: "Hodnota 162 nie je úplne neznámou, ale stále je veľmi zriedkavá," cituje Western Daily Press Ann Clarkosn, hovorkyňu spoločnosti, ktorá má celosvetovo 110 000 členov.

Za nadpriemernú sa považuje hodnota 110 bodov. Ľudia so 120 bodmi sú považovaní za nadaných. Ako veľmi nadaný je človek označovaný pri hodnote prevyšujúcej 130.
Pre deti je určený špeciálny test. Ten absolvovala aj Nicole Barr.