Angers

 

2016, rezidencia ktorú zorganizovali kamoši z YEPCE. Rozprávkové, proste pohádka....

Rozprávka, pre nás, ale pre našich priateľov z Yepce, riadna zaberačka. Rezidencia sa pripravovala vyše jedného roka. Spolupodieľali sa na nej mnohí partneri, a bolo čo robiť, aby sa to všetko zosúladilo a dalo dokopy. Priamymi partnermi boli mestečká, alebo predmestia Angers, Ponts-de-Cé a Murs Érigné. Súčasťou rezidencie bola aj spolupráca s miestnou detskou dychovkou Tchubulum a školou afrického tanca Yedelé. Detváky z dychovky usilovne nacvičovali pesničky z nášho repertoáru, na ktoré šikovne vymyslela choreografiu riaditeľka tanečnej školy, a bol z toho podarený flash-mob, ktorý potom zrealizovala vyše stovka účastníkov na Festivale Traver´Cé Musicales.

Ako sprievodné udalosti boli aj tri výstavy o Kesaj Tchave. Od Johanna Le Berra a Rodolpha Moissona, na tému komixu ktorý Johann práve finišoval, pri príležitosti výstavy Clauda a Marie-Jo Carretových nám autori odovzdali päť prekrásnych dievčenských krojov, ktoré boli ušité v rámci ich projektu fotografickej publikácie Les Vents d´Est, v spolupráci s čitateľskou dielňou a krúžkom šitia z Rennes. A k tomu ešte výstava Jeana-Michela Delagea. Všetky tieto udalosti boli náležite spropagované, a tak sme boli, alebo "viseli" doslova na každom rohu v meste.

Všetko za nebývalej, mimoriadne srdečnej starostlivosti našich priateľov z Yepce, ktorí dokázali ešte nadôvažok všetkého, zorganizovať aj Rezidenciu "bis", a pozvať na pár dní aj celú zostavu Aven savore z Intermedes.