Bénéfire

Tournée CCFD mai - juin 2018
Bénéfire je malá usadlosť niekde na ceste medzi Marseille a Clermont-Ferrand, uprostred pustatiny Larzac. Nám táto zemepisná poloha prišla celkom vhod, malá prestávka na polceste sa nám hodila. A ešte k tomu ubytovanie a strava. Jeden koncert a bola vec vybavená. To všetko vďaka Melánie, ktorá oslovila svojich parťákov z miestnej kultúrno-vidieckej spoločnosti, a mali sme kde prespať na našej ceste z juhu na sever. 
Ubytovanie bolo u miestnych, 68-ákov, ktorí sa tu vtedy usadili a v pokoji žijú dodnes. Ako malá rarita bolo cúvanie na 5 km úseku z penziónu do miesta koncertu. Nedalo sa otočiť, tak si musel šofér poradiť spiatočkou. Poľná cesta, miestami lesná, občas priepaste. Našťastie dojazd bol v poriadku, nasledoval guláš, zvukovka a predstavenie. Poľná scéna, zvečerievalo sa, dlho sme nemohli predlžovať, spotení by sme v zmrákajúcom sa verčeri rýchlo prechladli. Aj tak sme dali dobrých 45 mn naplno, a potom sa pokračovalo v disko nálade v neďalekej šope. Pavlovce, Trnava a po jednom pive pre starších. Ozajstná Pohoda.   
Le Bénéfire est un tout petit bled quelque part entre Marseille et Clermont-Ferrand, en  plein milieu du Plateau de Larzac. Pour nous ca tombait bien, pile a mi-chemin entre deux de nos étapes. Et avec ca, l´hébergement et la restauration. Un concert, et le tour est joué. Tout cela grace a Mélanie, qui a arrangé le coup avec les potes de son assoc. Nous avons dormi chez les 68-arts, qui se sont instalés ici en ces temps reculés de retours a la nature sous le mode hippie, et sont restés jusqu´a maintenant. Comme spécialité locale, nous avons pratiqué la marche arriere sur 5 km de la pension au lieu du spectacle. Il était impossible de faire demi-tour, alors le chauffeur a du faire le trajet en marche arriere. A travers, champs, bois, des petits ravins par ci, par la. On était contents d´arriver.