Jarovnice

 
Vystúpenie, futbal, vybíjaná - 27.6.2018
 
 
 
Jarovnice partia medzi naše akcie v prostredí výsostne rómskom, v škole s výraznou majoritou rómskych žiakov, akurát materská škôlka má aj zopár ne-rómskych detí, čo je dobré. Treba poznamenať, že, a na šťastie nie je to ojedinelý prípad, žiaci sú ukáznení, pedagogický zbor, na čele s riaditeľkou, Magdou Šafránovou, má zjavne všetko dobre pod palcom.  
Prijatie bolo veľmi milé, bezprostredné, mali sme dočinenia s ľuďmi ktorí sú v obraze a problematiku ovládajú tak isto ako my. Padlo to nesmierne vhod, keď sa po vystúpení ujali "velenia" domáci, učitelia telocviku operatívne zorganizovali s našimi a domácimi menší futbalový turnaj a prebor vo vybíjanej. Hotová rozprávka, nemusel som nič riadiť ani organizovať, všetko frčalo ako po masle. 
Ináč, predstavenie vydarené, s vnímavým, pozorným publikom, priam uchváteným našou produkciou,  ktoré nebolo treba ani v najmenšom obzvlášť nabádať aby sa pridalo ku nám, na scéne, i pred scénou. Aj keď medzi našimi bolo plno nových, ktorí po prvý krát stáli na scéne, výkon bol úctihodný, starší, so Štefanom na čele, zvládli situáciu, a všetkých nových, na výbornú. Premiéru mala Eliška, ani nie ročná malá dcérka Persky a Bábovky, ktorá to všetko vydržala s úsmevom, na scéne, striedajúc náručie mamy a otca, podľa toho kto kedy  mal aké sólo. Občas si pospala v zákulisí, keď bola hladná, tak ju Perska nakŕmila priamo na mieste, s kojením nemá najmenšie problémy.