Ponts de Cé

Letný zájazd 2016 bol koncipovaný okolo rezidencie v Angers (Ponts de Cé je malé predmestie Angers, plne sa účastniace na celom našom pobyte). Organizačné práce začali už v septembri 2015 a boli dielom skupiny dobrovoľníkov Yepce, našej partnerskej organizácie, čerstvo etablovanej v Angers, pod vedením Pierra Moisana, a výdatného nasadenia Rodolpha a Jenny.

Rezidencia spočívala v spolupráci Kesaj a domácich telies, dychovky Peuple de Tchabalom a školy afrického tanca Yedélé, ktoré v polročnom predstihu nacvičovali úryvky z repertoáru Kesaj. Následne, spoločne cez internet, bol vytvorený podklad na flashmob, ktorý skoncipovala Falila, riaditeľka tanečnej školy Yedélé, a ktorý bol spoločne prezentovaný za účasti širokého publika na Festivale Traver´Cé Musicale v Pont-de-Cé.

Sprievodnými akciami rezidencie boli 4 fotografické výstavy na tému Kesaj Tchavé, od autorov Johann le Berre, Rodolphe Mélisson, Marie-Jo a Claude Carret, a Jean-Michel Delage.  

www.facebook.com/pg/mediatheque.lespontsdece/photos/?tab=album&album_id=1089330281102837

Súčasťou vernisáže výstavy Carretových bolo odovzdanie 5 krojov, ktoré boli financované z výťažku literárneho ateliéru Des mots pour le dire a ušité dobrovoľníckou krajčírskou dielňou Milchat´Bos z Rennes.

Na rezidencii sa 4 dňovou účasťou podielalo aj združenie Intermedes Cultures Robinson, ktoré tiež v 6 mesačnom predstihu nacvičovalo program Kesaj s deťmi a mládežou francúzskych predmestí, utečencov a rómskych migrantov z Rumunska, aby sa spoločne zúčastnili záverečného koncertu Kesaj Tchave na Festivale Traver´Cé Musicale.

 

 

Ponts de Cé – Vernissage les Carrets, Les Chemins du Vent, remise des costumes, 29.6.2016

Ponts de Cé – Les Traver´Cé Musicales, Flashmob, spectacle, 2.7.2016

 

www.ouest-france.fr/pays-de-la-loire/les-ponts-de-ce-49130/les-arts-roms-sans-cliches-ni-fioritures-4345614