Vicenza

 
Afficher l'image d'origine
Vicenza je rodisko nášho dobrého priateľa Andrea. Má tam taký menší zámoček, Ca´Muso, ktorý prenajíma VIP a pod. Bolo len otázkou času kedy tam budeme aj my. Veď aj my sme nejakí tí Vip, ako vypnutí... Andrea zburcoval svojich známych, rodinu a kamošov, a bolo nás tam zrazu plno. Ale po poriadku.
Afficher l'image d'origine
Keď sme prišli, strašne lialo. Autobusom sa nedalo prísť až ku vchodu do budovy, neprešiel by portálom, bolo treba prejsť asi sto metrov peši. V daždi. Aký to problém? Keď prší v u nás doma, tak si tiež nesťažujeme. A tu zrazu vidíme, ako pri autobuse stojí plno ľudí. Bola tma nevideli sme o čo ide. Išlo o to aby sme nezmokli. Proste stálo tam služobníctvo s dážnikmi, aby nás doprevadili dnu, aby sme sa nazamočili. Deti z osady, niektoré takmer bosé, každé s dáždnikom nad hlavou, ktorý držala cudzia ruka.
V tom zhone, plnom emócií, sme neustriehli že Maťovi zjavne dážď ani voda nevadili, išiel priamo ku bazénu, krásne osvetenému v daždivej noci, pred ktorým bolo zaparkované nejaké Ferrari alebo niečo také. Maťo ani sekundu nezaváhal, sadol za volant, a keďže kľúč bol v aute, pripravený na naštartovanie, Maťo naštartoval. Maťo mal 7 rokov, a bol to jeho prvý štart. Úspešný. Auto zabručalo, motor sa otočil, voz poskočil... a našťastie sa zastavil tesne na kraji bazéna. 
Potom nasledovalo už len vystúpenie v užšom kruhu obdivovateľov a diskotéka pre neskôr narodených, deti hostí, ktoré si to s našimi rozdali v rytme disco, techno, tak ako sa na našu mládež patrí... 
 

9.11.2013

Vicenza – Bapteme de Talma, C´Amuso

Vicenza - Krštiny Talmy, Andreovej dcéry

Nous sommes partis, une mini équipe, Stefan, Peter et les frères jumeaux, Matej et Jakub, pour un maxi événement, le baptême de la fille d'Andréa, Talma.La cérémonie a eu lieu dans la petite église, juste un peu au-dessus du Ca´Muse, dans les hauteurs de Vicenza. Les garçons ont chanté, j´ai joué l´Ave Maria de Schubert, le soleil était au rendez-vous, ainsi que les deux familles des parents respectifs de la petite Talma. Un événement rempli d ́émotion, un dimanche d'automne ensoleillé...