Morliére

Rezidencia u Freda z Ogres, 24 – 31 júl 2015

Morliére – spectacle amical avec Fredo et la fanfare Eyo´nlé, 25.7.2015

spectacle amical avec Fredo et la fanfare Eyo´nlé, 25.7.2015

 

Morliére, alebo apoteóza suchých záchodov... Neraz sme sa ocitli v podobnej situácii. Nemáme kde spať, našťastie sa nájdu priatelia ktorí nás ochotne a radi prenocujú, poskytnú nám to čo akurát majú po ruke, a keďže sú to často umelci alternatívnych prúdov, aj ich ubytovanie je alternatívne. Nedostavané šopy, práve finišujúce farmy, atď. Samo sebou, že je to všetko ešte len v štádiu vývoja, prinajlepšom v dokončovacích fázach. Naši priatelia sú uveličení, naši francúzski sprievodcovia tiež. Je to pre všetkých nevšedná zmena, návrat k prírode, ďaleko od vymožeností civilizácie, žiadne sprchy, ani teplá voda, a hlavne, čerešnička na torte, suché záchody.

Samozrejme, pre našich všetok tento "neštandart" je každodennou realitou, a pravý opak im robí najväčšiu radosť. Obyčajný lacný hotelík Formule 1 so spoločnými sprchami a záchodmi reprezentuje priam okázalý luxus. 

V Morliere sú suché záchody ako nebývalá vymoženosť úteku od civilizácie. Nuž čo, aj keď my od ničoho práve neutekáme, suchému zákonu sa musíme prispôsobiť. Akurát to našim nijako nejde do hláv, ako sa môžu Francúzi v takýchto nevymoženostiach vyžívať...? 

Ináč príma rezidencia. Spolu s Fredom a s dychovkou Eyo´nlé z Béninu to riadne roztočíme, na dvore je plaváreň, ešte nedokončená, ale plná vody, a okolité lesy a háje poskytujú primeranú alternatívu alternatívnym suchým záchodom. Ako doma... do poľa.