Sainte Croix la Vallée Francaise

Afficher l'image d'origine
Afficher l'image d'origine
 
Sainte Croix la Vallée Francaise. Cévennes. Rozprávka v rozprávke. Ani neviem presne ako sme sa sem dostali. Asi cez Mélanie, ktorá tu mala svoje zázemie. Už len cesta neskutočnými serpentínami bola ako do iného sveta. Všetka časť nebohému Damerovi za jeho majstrovstvo za volantom. Bolo to len o vlások.
Cévennes sú doménou bývalých 68 - károv, ľudí, ktorí v ošiali post 68 rokov opustili konfort a pohodlie civilizácie a rozhodli sa etablovať v tejto divočine. Mnohí to vzdali, ale niektorí to vydražali a sú tu dodnes. A u nich sme sa zrazu ocitli. Ubytovaní po rodinách, každá lepšia ako druhá, samí post-hipisáci, v neskutočných chalúpkach na úpätiach hôr, s kočkami, kozami, sliepkami, všetko toto vytváralo vonkoncom netradičné a nekonvenčné prostredie pre našich členov. Aj keď ani oni nie sú akurát konvenční, tu našli niečo čo aj ich prekvapilo...
Bolo tu perfektne. Ako v rozprávke.
 
2012

Tentokrát sme prespali v miestnej klubovni, hneď na brehu potoka. Čo čert nechcel, hneď prvý večer sa strhla búrka ako pri potope sveta, a bolo nám na mále aby sme nemuseli utekať niekam do bezpečia. Našťastie sa to týkalo len malej partie chalanov ktorí chceli stoj čo stoj prespať v stane, museli sa uprostred noci prichýliť ku nám, a mali z toho zážitok na celý život.