Chatelaillon la Plage

 
Afficher l'image d'origine
 

Gala Noel Slave – 21.12.2003

Účinkovanie v Chatelaillon bolo koncipované ako klasický "gala večer". Pozvala nás tam umelecká parížska agentúra a večierok bol poriadaný miestnou samosprávou pre svojich dôchodcov. Nič výnimočného, takých podujatí som odohral stovky za mojej hudobníckej kariéry. Ale pre našich mladých to bola príležitosť ako zažiť niečo úplne nezvyčajného a okúsiť chlebík profesionálnych muzikantov. 
Na výpomoc sme zavolali aj hudobníkov ktorí so mňou spolupracovali v minulosti a ktorí ovládali príslušný komerčný repertoár a spôsob jeho podania. Takto sa s nami ociltli Tibor Lakatoš s jeho synom Julom, obaja na husle, a Tóno Čonka na cimbal, všetko bývalí kolegovia z Puľzu a z Dušky.
Dovedna nás bolo asi 12, preto sme si objednali len menší autobus, s ktorým sme ale mali pred sebou poriadnu cestu, Chatelaillon je až niekde na atlantickom pobreží... Lenže autobus už mal svoje odjazdené, a skôr by sa hodil na rumunské alebo sovietske cesty, ako na francúzske diaľnice.  Nefungovalo mu ukazovanie spotreby, každú chvíľu sme museli zastaviť, aby Cyril odlomil nejakú vetvičku, ponoril ju do nádrže, a tak sme zisťovali či musíme tankovať alebo nie. Ale vrcholom všetkého bolo keď zrazu motor začal dymiť, bol to ešte starý typ autobusov, s motorom vyčnievajúcom v kabíne. Hustý dym sa začínal valiť z útrob motora, šofér našťastie hneď zastavil na kraji cesty, a všetci sme začali vyskakovať z pojazdej udiarne. Nebolo to vonkoncom jednoduché, lebo v uličke trónil cimbal a bolo to niečo ako prekážkový beh. Povyskakovali sme ako zajace, našťastie už sme neboli ďaleko, a onedlho sme predsa len dorazili do cieľa...